31 sierpnia 2023

Przedsięwzięcia Fundacji Uniwersytet Dzieci w Klasie

Szanowni Państwo, Zapraszamy do zapoznania się z informacjami o dwóch przedsięwzięciach Fundacji Uniwersytet Dzieci – projektach edukacyjnych i programie na godziny wychowawcze “Ja w świecie emocji”. Program Uniwersytet Dzieci w Klasie, którego częścią są powyższe działania, uzyskał patronat honorowy Ministra Edukacji i Nauki.

Projekty edukacyjne to cykle 8 lekcji, połączonych tematycznie. Przeznaczone są dla klas 1-3 (np. projekt matematyczny, ekologiczny czy techniczny) oraz klas 4-8 (cykle na godziny wychowawcze). Scenariusze w projektach bazują na doświadczeniach, nauce przez zabawę, są kompleksowym wsparciem dla nauczyciela. Stanowią ciekawe uzupełnienie szkolnego programu. Udział w projekcie jest bezpłatny. Zapisy do projektów rozpoczynają się 23 sierpnia i trwają do kwietnia 2024.

Szczegóły: https://wklasie.uniwersytetdzieci.pl/projekty

Program na godziny wychowawcze “Ja w świecie emocji” przeznaczony jest dla wychowawców klas 5-8 szkół podstawowych. Celem programu jest udostępnienie nauczycielom pełnego pakietu scenariuszy lekcji wychowawczych, tak by przez cały rok mogli wspierać swoich uczniów w budowaniu poczucia własnej wartości, szukaniu swoich mocnych stron czy stawianiu czoła cyberprzemocy. Pozwoli to również wychowawcom budować trwałą, wartościową relację z młodzieżą. Zapisy do programu “Ja w świecie emocji” trwają od 23 sierpnia do 15 października 2023. Udział jest bezpłatny.

Szczegóły: https://wklasie.uniwersytetdzieci.pl/ja-w-swiecie-emocji

Załączniki

Baner_ja w swiecie emocji_prostokąt
Data: 2023-08-31, rozmiar: 46 KB
Baner_projekt_prostokąt
Data: 2023-08-31, rozmiar: 44 KB
Uniwersytet_Dzieci_w_Klasie_kuratorium.docx
Data: 2023-08-31, rozmiar: 170 KB