Kategoria: Konferencje i narady

31 marca 2026

Spotkanie „Lubuskie rozmowy o edukacji. Kompas Jutra – dziś” – dyrektorzy i nauczyciele szkół podstawowych oraz przedszkoli – powiat zielonogórski

Lubuski Kurator Oświaty Mariusz Biniewski zaprasza dyrektorów i  nauczycieli szkół podstawowych oraz przedszkoli na spotkanie pn. „Lubuskie rozmowy o edukacji. Kompas Jutra – dziś” dotyczące wdrażania reformy w województwie lubuskim. Odbędzie się ono 9 kwietnia 2026 r. o godz. 13:30 w Zespole Edukacyjnym w Bojadłach, ul. Szkolna 1, 66-130 Bojadła. Pierwsze z cyklu spotkań kierowane jest przede wszystkim do dyrektorów i nauczycieli z powiatu zielonogórskiego. Celem spotkań jest stworzenie otwartej przestrzeni do dialogu,
18 lutego 2026

III Konferencja Edukacyjna „O barierach i sposobach ich pokonywania w skutecznej komunikacji”

9 marca 2026 r. w godzinach: 9.00-13.00 w Skwierzyńskim Ośrodku Kultury przy ul. Teatralnej 5 w Skwierzynie odbędzie się III konferencja edukacyjna „O barierach i sposobach ich pokonywania w skutecznej komunikacji” organizowana przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Lipkach Wielkich pod honorowym patronatem Lubuskiego Kuratora Oświaty Mariusza Biniewskiego, Wojewody Lubuskiego Marka Cebuli oraz Starosty Powiatu Gorzowskiego Krzysztofa Karwatowicza.
19 stycznia 2026

ZMIANA TERMINU „WSPARCIE NA STARCIE” (VI Konferencja – I Edycji 2024, II Konferencja – II Edycji 2025) „Dyrektor jako architekt zmiany – Kompas Jutra w działaniu”

Szanowni Państwo,
w związku z bardzo trudnymi warunkami atmosferycznymi w całym regionie, które mogą utrzymać się również jutro, podjęliśmy decyzję o przełożeniu konferencji „Wsparcie na starcie”, zaplanowanej na 27 stycznia 2026 r., na inny termin.
O nowej dacie poinformujemy Państwa niezwłocznie po jej ustaleniu.
Bardzo przepraszamy za zmianę, jednak Państwa bezpieczeństwo jest dla nas najważniejsze.     Lubuski Kurator Oświaty zaprasza dyrektorów szkół i placówek oświatowych województwa lubuskiego nowo powołanych oraz realizujących program „Wspieranie szkół w procesie podnoszenia efektów kształcenia” do udziału w konferencji,
31 grudnia 2025

Spotkanie „Kierunek – Kompas Jutra” – członkowie Rad Rodziców

Lubuski Kurator Oświaty Mariusz Biniewski  zaprasza Przedstawicieli Prezydiów Rad Rodziców Przedszkoli oraz Szkół Podstawowych na spotkanie pn. „Kierunek – Kompas Jutra”, dotyczące  wdrażania reformy. Odbędzie się ono 16 stycznia 2026 r. o godz. 13:30 w Szkole Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Lubrzy. Gośćmi  specjalnymi wydarzenia będą Ministra Edukacji Barbara Nowacka i Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej Katarzyna Lubnauer,   które przedstawią idee reformy, wyposażą  rodziców  w praktyczną wiedzę dotyczącą nadchodzących zmian oraz odpowiedzą na pytania uczestników.
31 grudnia 2025

Spotkanie „Kierunek – Kompas Jutra” – Nauczyciele

Lubuski Kurator Oświaty Mariusz Biniewski zaprasza szkolnych i przedszkolnych liderów reformy na spotkanie pn. „Kierunek – Kompas Jutra”,  dotyczące  wdrażania reformy. Odbędzie się ono 16 stycznia 2026 r. o godz. 11:30 w Szkole Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Lubrzy. Gośćmi  specjalnymi wydarzenia będą Ministra Edukacji Barbara Nowacka i Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej Katarzyna Lubnauer,   które przedstawią idee reformy, wyposażą  nauczycieli  w praktyczną wiedzę dotyczącą nadchodzących zmian oraz odpowiedzą na pytania uczestników.
4 grudnia 2025

Konferencja „Małe kroki, wielkie zmiany – w drodze do sukcesu edukacyjnego”

Lubuski Kurator Oświaty zaprasza dyrektorów, nauczycieli i specjalistów przedszkoli, szkół, placówek oraz poradni psychologiczno-pedagogicznych w województwie lubuskim na konferencję: „Małe kroki, wielkie zmiany – w drodze do sukcesu edukacyjnego” Termin: 15 grudnia 2025 r.
Miejsce: Park Technologii Kosmicznych w Nowym Kisielinie
Organizator: Lubuski Kurator Oświaty Celem wydarzenia jest omówienie założeń reformy Kompas jutra 26, w tym zagadnień dotyczących systemowego wsparcia dziecka, skriningu rozwoju małego dziecka, szkolnej oceny funkcjonalnej oraz funkcjonowania specjalistycznych centrów wspierania edukacji włączającej.
19 listopada 2025

Konferencja „Budowanie kultury informacji zwrotnej — od rozwiązań systemowych do codziennej praktyki szkolnej”

Ośrodek Rozwoju Edukacji zaprasza dyrektorów szkół i placówek, nauczycieli, specjalistów oraz przedstawicieli organów prowadzących do udziału w konferencji „Budowanie kultury informacji zwrotnej — od rozwiązań systemowych do codziennej praktyki szkolnej”.
Wydarzenie odbędzie się 8 grudnia 2025 r. w godzinach 9.00–16.00 w siedzibie ORE przy Al. Ujazdowskich 28 w Warszawie.
Konferencja ma na celu przedstawienie rozwiązań systemowych, które realnie wspierają codzienną praktykę dydaktyczną i wychowawczą, a także pokazanie, w jaki sposób budować kulturę informacji zwrotnej w szkołach — zarówno na poziomie pracy z uczniem,
17 listopada 2025

Zaproszenie na konferencję pn. „Mediacje w oświacie”,

Ośrodek Rozwoju Edukacji organizuje konferencję pn. „Mediacje w oświacie”, której celem jest m.in. dyskusja na temat roli mediacji w polityce edukacyjnej i możliwości jej integracji z systemem oświaty na różnych szczeblach oraz dostarczenie uczestnikom wiedzy i umiejętności niezbędnych do skutecznego prowadzenia mediacji w szkołach jako wprowadzenie do części warsztatowej.
Zachęcamy do udziału koordynatorów ds. mediacji, dyrektorów, nauczycieli i specjalistów szkół i placówek oświatowych.
Wydarzenie odbędzie się 25 listopada 2025 r. w siedzibie ORE w Warszawie.
14 listopada 2025
II lubuskie forum samorządów uczniowskich

II Lubuskie Forum Samorządów Uczniowskich „Liderzy przyszłości – samorządność i edukacja obywatelska”

Lubuski Kurator Oświaty, Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Tomasza Zana we Wschowie oraz Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 3 w Gorzowie Wielkopolskim zapraszają przedstawicieli samorządów uczniowskich szkół województwa lubuskiego wraz z opiekunami na II Lubuskie Forum Samorządów Uczniowskich pod hasłem:
„Liderzy przyszłości – samorządność i edukacja obywatelska”. Załączniki Agenda-II Lubuskie Forum Samorządów Uczniowskich Data: 2025-11-24, rozmiar: 227 KB zgoda na wizerunek ucznia - II Forum Samorządów Uczniowskich Data: 2025-11-14,
24 września 2025

Konferencja z okazji obchodów Europejskiego Dnia Przeciwko Handlowi Ludźmi i Niewolnictwu 2025

Szanowni Państwo, Wojewoda Lubuski Marek Cebula oraz Lubuski Kurator Oświaty Mariusz Biniewski serdecznie zapraszają dyrektorów, nauczycieli i doradców zawodowych,  pracowników urzędów pracy zajmujących się poradnictwem zawodowym na konferencję organizowaną z okazji obchodów Europejskiego Dnia Przeciwko Handlowi Ludźmi i Niewolnictwu 2025. Konferencja odbędzie się 17 października 2025 r. w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim w Gorzowie Wielkopolskim, ul. Jagiellończyka 8, 66-400 Gorzów Wielkopolski, sala 101 w godz. 10.00-13.00. W trakcie wydarzenia poruszone zostaną zagadnienia: czym jest handel ludźmi i jak się ustrzec,
15 września 2025

Międzynarodowa konferencja: „Edukacja klimatyczna i przyrodnicza – szkoła w harmonii z naturą”

W związku z nadchodzącą reformą podstawy programowej w zakresie edukacji przyrodniczej i klimatycznej Mariusz Biniewski Lubuski Kurator Oświaty wspólnie ze Szkołą Podstawową nr 21 w Gorzowie Wielkopolskim organizują konferencję, która odpowiada na realne potrzeby szkół.
Będziemy się dzielić praktycznymi sposobami realizacji nowych wymagań programowych oraz pokażemy, jak na co dzień angażować uczniów w działania na rzecz klimatu i środowiska. Do współpracy zaprosiliśmy organizacje klimatyczne i edukacyjne, w tym:        European Marine Science Educators Association          Fundację Centrum Badań i Edukacji Środowiskowej          Fundację Przestrzeń do życia         Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej          EDF Renewables Poland
oraz przedstawiciela Ośrodka Rozwoju Edukacji i nauczycieli,
8 września 2025

Synergia edukacji i kultury. Partnerstwo dla edukacji kulturalnej – wspólne przestrzenie działania

29 września 2025 r. w Gorzowie Wielkopolskim odbędzie się wyjątkowe wydarzenie poświęcone współpracy świata edukacji i kultury. Konferencja „Synergia edukacji i kultury. Partnerstwo dla edukacji kulturalnej – wspólne przestrzenie działania” zgromadzi w Filharmonii Gorzowskiej oraz w wybranych instytucjach kultury i placówkach oświatowych województwa lubuskiego około pięciuset uczestników – przedstawicieli szkół, uczelni, instytucji kultury, samorządów i środowisk twórczych. Organizatorami przedsięwzięcia są: Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wielkopolskim, Centrum Edukacji Artystycznej – Filharmonia Gorzowska oraz Muzeum Lubuskie im.