23 listopada 2018

Warsztaty filmoznawcze SZTUKA OBRAZU FILMOWEGO, CZYLI JAK PATRZEĆ, BY ZOBACZYĆ.

Pracownia Filmoteki Szkolnej w ZSO nr 3 w Gorzowie Wlkp., zaprasza nauczycieli i uczniów klas VII-VIII oraz uczniów klas gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych na bezpłatne warsztaty filmoznawcze SZTUKA OBRAZU FILMOWEGO, CZYLI JAK PATRZEĆ, BY ZOBACZYĆ, z filmoznawcą dr Adamem Domalewskim. Warsztaty odbędą się 28 listopada 2018 r. w Pracowni Filmoteki Szkolnej ZSO nr 3 w Gorzowie Wlkp.

Program:

Uczniowie – godz. 11.00-14.00

• Wizualna geometria „Matki Joanny od Aniołów” J. Kawalerowicza • Malarskość „Brzeziny” A. Wajdy • Barokowa estetyka obrazów W. J. Hasa na przykładzie „Rękopisu znalezionego w Saragossie”
  • Nawiązania do polskiej tradycji literackiej i filmowej w „Demonie” M. Wrony Nauczyciele – godz. 14.00-16.00 • „Trzy kolory” K. Kieślowskiego – czy na pewno arcydzieła?
  • „Ida” P. Pawlikowskiego – co kryje się za obrazami?
  • „W ciemności” A. Holland, czyli polski Hollywood wojenny • „Bariera” J. Skolimowskiego – ukryta perła polskiego kina?

Zgłoszenia: Małgorzata Miszczak,
gosiamisz@poczta.onet.pl, tel. 606296877