23 listopada 2018

Konkurs WISEawards w obszarze edukacji globalnej.

Szanowni Państwo

W związku z zaproszeniem Polski do wzięcia udziału w międzynarodowym konkursie, organizowanym przez Światowy Szczyt Innowacji dla Edukacji (World lnnovation Summit for Education – WISE), uprzejmie informujemy o szczegółach.

WISE jest międzynarodowym przedsięwzięciem mającym na celu transformację edukacji poprzez innowacje; powstał z inicjatywy Qatar Foundation w 2009 r. Ma charakter think tanku, którego działalność obejmuje badania, programy budowania potencjału i poparcia. Najważniejsze inicjatywy WISE obejmują roczną serię publikacji naukowych, globalny szczyt pn. „Davos of education”, WISE edTech Accelerator, WISE lnnovation Awards oraz podcast WISE Words.

Co roku nagrody WISE są przyznawane i promowane w sześciu projektach dotyczących globalnych wyzwań edukacyjnych. Jury złożone z ekspertów ds. edukacji ocenia zgłoszenia i wybiera krótką listę piętnastu finalistów. Następnie jury wybiera sześć nagrodzonych projektów. Zwycięzcy otrzymują nagrodę pieniężną w wysokości 20 tys. dolarów. Pierwsze nagrody rozdano w 2009 roku.

 

Ponadto, co 2 lata w mieście Doha odbywa się spotkanie ponad 1500 ekspertów, badaczy i innowatorów z wielu sektorów na całym świecie w celu inspirowania kreatywnych zmian w edukacji. Każdy szczyt zwany „Davos edukacji” ma odrębny motyw. Pierwszy szczyt odbył się w 2009 r. pod hasłem „Edukacja globalna: wspólna praca na rzecz zrównoważonego rozwoju”.

W celu zgłoszenia projektu edukacyjnego do udziału w konkursie WISEawards 2019 należy zarejestrować się w terminie do 15 stycznia 2019 r. pod adresem: https://programs.wise.org.qa.