18 września 2019

Turniej Wiedzy Psychologicznej

Już po raz dwunasty redakcja miesięcznika „Charaktery” zaprasza uczniów szkół średnich do wspólnego poznawania tajników psychologii, zdobywania wiedzy o samym sobie, innych ludziach i świecie

Turniej Wiedzy Psychologicznej należy do najważniejszych przedsięwzięć z zakresu edukacji psychologicznej.  Do poprzedniej edycji zgłoszonych zostało prawie 2 500 uczniów z 260 szkół z całej Polski. Zachęcam do udziału w Turnieju wszystkich, którzy choć trochę interesują się psychologią. To wielka przygoda i duże wyzwanie, a wiadomości zdobyte podczas przygotowań zostaną na całe życie. Wiedza ta poszerza horyzonty, zmienia punkt widzenia na wiele spraw, a przede wszystkim pomaga w codziennych, bardziej i mniej trudnych sytuacjach życiowych – opowiada Patrycja Urbańczyk, laureatka XI edycji Turnieju.

Zapisy do Turnieju rozpoczną się już 24 września. Od uczestników będzie wymagana m.in. znajomość wybranych artykułów publikowanych w „Charakterach” (od wydania październikowego 2019 do wydania lutowego 2020) oraz książki  pt. Złość. Jak nie zmienić jej we wściekłość. Na początku marca 2020 roku uczniowie najpierw sprawdzą swoją wiedzę podczas eliminacji online. Sto osób z najlepszymi wynikami przejdzie do finału, który odbędzie się 4 kwietnia 2020 roku w Warszawie. Na zwycięzców czekają wspaniałe nagrody: indeksy na stacjonarne studia magisterskie na kierunku psychologia w Instytucie Psychologii na Wydziale Filozoficznym UJ, a także stypendia i nagrody rzeczowe.

Osoby zainteresowane udziałem w konkursie powinny zgłosić się do swojego nauczyciela, pedagoga lub psychologa szkolnego, którzy formalnie zgłoszą kandydatów z danej szkoły. Każda szkoła biorąca udział w Turnieju będzie mogła skorzystać z 50-procentowego rabatu na zakup tegorocznej lektury turniejowej. Uczniowie mogą zgłaszać się do Turnieju również indywidualnie.

Regulamin i zasady uczestnictwa można znaleźć na stronie www.charaktery.eu

w zakładce Turniej.

Partnerem Turnieju jest Instytut Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego i Społeczna Akademia Nauk.