7 września 2023

Projekt edukacyjny “EkoMobilni”

Stowarzyszenie Wiedza dla Regionu realizuje projekt „EkoMobilni” w ramach zadania publicznego dofinansowanego ze środków NIW – CRSO w ramach programu NOWEFIO. Wraz z początkiem roku szkolnego 2023/2024, startują z II edycją naszego projektu.

O Projekcie:

Celem projektu jest rozpowszechnianie wiedzy w temacie ekologii i ochrony środowiska wśród dzieci i młodzieży, w szczególności uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, a co za tym idzie zachęcanie do wprowadzenia ekologicznego stylu życia w szkołach i domach. Projekt składa się z aplikacji webowej i konkursu.

Aplikacja „Ekomobilni”

Aplikacja webowa jest połączeniem trzech składowych: wiedzy ekologicznej, gry terenowej oraz nowoczesnej technologii co powoduje, że narzędzie edukacyjne w atrakcyjny sposób może być́ innowacyjnych źródłem wiedzy – wspiera edukację oraz rozwój świadomości społecznej w zakresie ekologii oraz zmian klimatycznych. Organizatorzy zapraszają na naszą stronę, gdzie można dowiedzieć się więcej o aplikacji oraz w nią zagrać.
Link: ekomobilni.edu.pl

Konkurs

Zadaniem uczniów jest przygotowanie grupowych prezentacji multimedialnych w kreatywny i twórczy sposób obrazujących pomysły dzieci i młodzieży na wprowadzenie nowych schematów, postaw i rozwiązań́, aby ich szkoła stała się̨ bardziej ekologiczna. Chcemy, aby uczniowie wykorzystując swój młodzieżowy zapał i nieograniczoną kreatywność́, z pomocą̨ nauczycieli zaproponowali innowacyjne metody i pomysły na ekologiczne życie ich szkoły.

Link: ekomobilni.edu.pl/konkurs

Załączniki

Raport I edycji projektu Ekomobilni
Data: 2023-09-07, rozmiar: 1 MB
Prezentacja_Ekomobilni
Data: 2023-09-07, rozmiar: 17 MB