3 marca 2017

Konkurs dla gimnazjalistów pt. „Wędrówki przez Chiny”

ujsSzanowni Państwo

Instytut Konfucjusza w Krakowie zaprasza uczniów gimnazjów do wzięcia udziału w V edycji konkursu dotyczącego geografii, kultury i tradycji Państwa Środka pt. „Wędrówki przez Chiny”.


Konkurs jest dwuetapowy. W pierwszym etapie uczeń ma za zadanie przygotować prezentację multimedialną składającą się do 10 slajdów na temat wymarzonej podróży po Chinach, w której uczeń dodatkowo musi przedstawić jeden chiński wynalazek oraz swoje spotkanie z wybraną postacią z chińskiej mitologii lub historii. Ostatni slajd powinien zawierać bibliografię.

Prezentacje należy przesyłać do 24 marca 2017 r. na adres: konkurs@instytutkonfucjusza.pl po wcześniejszym wypełnieniu formularza zgłoszeniowego, dostępnego na stronie Instytutu Konfucjusza, której adres zamieszczony jest poniżej. Lista finalistów, który zakwalifikowali się do etapu drugiego zostanie ogłoszona 31 marca 2017 r.

W drugim etapie, który odbędzie się 8 kwietnia 2017 r. w siedzibie Instytutu Konfucjusza w Krakowie (ul. Radziwiłłowska 4), dziesięciu finalistów, wybranych przez komisję składającą się z pracowników naukowych Instytutu Konfucjusza oraz Instytutu Bliskiego i Dalekiego Wschodu, przedstawi swoje prace i odpowie na pytania jurorów.

Nagrody dla laureatów 3 pierwszych miejsc to czytniki e-booków.

Więcej informacji na temat konkursu można znaleźć na stronie Instytutu Konfucjusza: http://www.instytutkonfucjusza.uj.edu.pl/konkursy/konkurs-dla-gimnazjalistow

Załączniki:

regulamin konkursu