14 kwietnia, 2022

14 kwietnia 2022

Środki na doposażenie edukacji komunikacyjnej w szkołach

Rusza konkurs „Bezpieczny pieszy – doposażenie przejść dla pieszych i doposażenie szkół w zakresie edukacji komunikacyjnej”. Budżet konkursu w wysokości ok. 100 mln. złotych. Wnioski o dofinansowanie projektów będzie przyjmowało Centrum Unijnych Projektów Transportowych. Samorządy będą miały czas na realizację projektów do końca czerwca 2023 roku. Warto skorzystać. Załączniki 100 milionow na WK i przejscia Data: 2022-04-14, rozmiar: 36 KB
14 kwietnia 2022

Europejski Rok Młodzieży – Voice Your Vision!

2022 rok został ustanowiony Europejskim Rokiem Młodzieży. W związku z tym Komisja Europejska, Narodowe Agencje Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności, Biura Eurodesk oraz Biura Kreatywnej Europy zachęcają do aktywnego uczestnictwa w jego obchodach. Motywem przewodnim Obchodów Europejskiego Roku Młodzieży jest wsłuchanie się w głos młodych. Hasło, jakie promuje Komisja Europejska, brzmi: Voice Your Vision!

Konkurs BRD 2022 dla uczniów szkół Miasta Zielona Góra

Lubuski Kurator Oświaty zaprasza uczniów zielonogórskich szkół podstawowych do udziału w Konkursie BRD. Konkurs organizowany jest przez Stowarzyszenie na Rzecz Bezpieczeństwa Dzieci i Młodzieży i Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Zielonej Górze, przy współpracy z Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wielkopolskim. Konkurs wspiera finansowo Miasto Zielona Góra. Udział mogą wziąć uczniowie z klas 4-8. Obecnie organizatorzy oczekują na zgłoszenia szkół do udziału w Konkursie. Więcej informacji znajdą Państwo na stronie Stowarzyszenia www.brd.zgora.pl.
14 kwietnia 2022

Przepisy określające standardy zatrudniania nauczycieli specjalistów

8 kwietnia 2022 r. Sejm RP przyjął projekt ustawy o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz niektórych innych ustaw. Zawiera on m. in. przepisy wprowadzające standardy zatrudniania nauczycieli specjalistów w przedszkolach i szkołach. Projekt został przekazany do rozpatrzenia przez Senat RP. Obecnie trwają prace senackie nad nowymi regulacjami. Przewiduje się, że ustawa zostanie uchwalona i podpisana przez Prezydenta RP w maju 2022 r. Standardy zatrudniania nauczycieli specjalistów będą miały zastosowanie  od 1 września br.
14 kwietnia 2022

Szanowni Państwo Dyrektorzy szkół, nauczyciele Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu rozpoczął rekrutację na nieodpłatne  Doskonalące studia podyplomowe dla nauczycieli szkół podstawowych i ponadpodstawowych prowadzących zajęcia z uczniami o zróżnicowanych potrzebach rozwojowych i edukacyjnych.  Podczas studiów nauczyciele nabędą kompetencje w zakresie edukacji włączającej  w pracy z uczniami o zróżnicowanych potrzebach rozwojowych i edukacyjnych Zachęcamy do skorzystania z oferty Szczegółowe informację znajdują się w załączniku. Załączniki nieodpłatne studia podyplomowe DSPdN na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu Data: 2022-04-14,

Monitorowanie stanu zdrowia jamy ustnej populacji polskiej w latach 2016 – 2020

Szanowni Państwo, w wyniku realizacji programu polityki zdrowotnej pn.: „Monitorowanie stanu zdrowia jamy ustnej populacji polskiej w latach 2016 – 2020” pod kierownictwem Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego we współpracy z krajowymi ekspertami z zakresu nauk z dziedzin stomatologicznych opracowane zostały narzędzia edukacje dostosowane do poszczególnych grup wiekowych, które szczególnie narażone są na choroby jamy ustnej.