23 listopada, 2018

„Próbne egzaminy zewnętrzne”

Gorzów Wlkp., 23 listopada 2018 r. Szanowni Państwo Dyrektorzy szkół województwa lubuskiego Z uwagi na niepokojące sygnały dotyczące wpisywania do dzienników lekcyjnych ocen z przeprowadzanych testów w ramach „próbnych egzaminów zewnętrznych”, pragnę Państwu zwrócić uwagę, że egzaminy te pełnią przede wszystkim rolę  edukacyjną.  Wyniki, które uczniowie uzyskują służą przede wszystkim diagnozie na temat poziomu umiejętności i wiedzy uczniów oraz pozwalają na skorygowanie procesu przygotowania do odpowiedniego egzaminu. Zgodnie z art.
23 listopada 2018

Warsztaty filmoznawcze SZTUKA OBRAZU FILMOWEGO, CZYLI JAK PATRZEĆ, BY ZOBACZYĆ.

filmoteka_szkolna
Pracownia Filmoteki Szkolnej w ZSO nr 3 w Gorzowie Wlkp., zaprasza nauczycieli i uczniów klas VII-VIII oraz uczniów klas gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych na bezpłatne warsztaty filmoznawcze SZTUKA OBRAZU FILMOWEGO, CZYLI JAK PATRZEĆ, BY ZOBACZYĆ, z filmoznawcą dr Adamem Domalewskim. Warsztaty odbędą się 28 listopada 2018 r. w Pracowni Filmoteki Szkolnej ZSO nr 3 w Gorzowie Wlkp.
23 listopada 2018

Zmiana przepisów dotyczących wycieczek zagranicznych

Szanowni Państwo Przypominamy, że zmieniły się przepisy dotyczące organizacji wycieczek zagranicznych.  Zmienione zostało rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 8 listopada 2001 r. w sprawie warunków i sposobu organizowania przez publiczne przedszkola, szkoły i placówki krajoznawstwa
i turystyki (Dz.U. poz. 1516 oraz z 2014 r. poz. 1150) Poniżej zamieszczamy treść rozporządzenia i wzór na zawiadomienie o wycieczce zagranicznej Załączniki Wzór na karte wycieczki Data: 2018-11-23,