23 kwietnia 2018

10 listopada 2017 r. w Przedszkolu Samorządowym nr 2 „Pinokio” w Słubicach odbyły się uroczyste obchody Dnia Niepodległości.

Podczas apelu wystąpił Tomasz Kukiel – sześciolatek z grupy „Żabki”, który pod kierunkiem brata uczęszczającego do Szkoły Podstawowej w Słubicach, przygotował pieśń patriotyczną pt. „Dziewczyna z granatem”.

Chłopiec sam poprosił nas, podczas przygotowywania uroczystości, czy może zaśpiewać „swoją piosenkę”. Po jego występie wszystkim popłynęły z oczu łzy.

Link: dla osób posiadających konto FB

https://www.facebook.com/search/top/?q=nasze%20slubice%20pl%20%2F%20www.slubickie.info%20dziewczyna ,
https://www.youtube.com/watch?v=irHO2_1Yufo
Przedszkole Samorządowe nr 2 „Pinokio” w Słubicach przystąpiło do Ogólnopolskiego Konkursu „Przedszkole Młodych Patriotów”.

Celem konkursu jest krzewienie wśród dzieci postaw patriotycznych w kontekście historii państwa i narodu polskiego. Koordynatorem w placówce jest pani Katarzyna Bartosz, która przygotowała harmonogram imprez i uroczystości związanych z obchodami 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Wydarzeniem, realizowanym w ramach konkursu, to „Dzień Flagi”, który odbędzie się 27 kwietnia 2018 r.

Szczegółowe informacje o konkursie Przedszkole Młodych Patriotów można znaleźć: http://szkola-patriotow.pl/przedszkole/konkurs/

Małgorzata Tomala – dyrektor PS nr 2 „Pinokio” w Słubicach