21 listopada 2017

XVIII edycja Maratonu Pisania Listów

amnesty internationalSzanowni Państwo,

W imieniu Stowarzyszenia Amnesty International zapraszamy do wzięciu udziału w organizacji XVIII edycji Maratonu Pisania Listów.

Maraton Pisania Listów jest międzynarodowym wydarzeniem, którego idea narodziła się w Polsce w 2001 r., od tej pory odbywa się co roku w okolicach Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka (10 grudnia). Dzięki Maratonowi dochodzi do upowszechniania wiedzy na temat wolności i praw człowieka. Akcja opiera się na założeniu, że poszanowanie praw człowieka jest wspólną sprawą całego społeczeństwa. Podczas tego wydarzenia na całym świecie organizowane są wydarzenia mające na celu rozpropagowanie wiedzy o prawach człowieka. Stowarzyszenie  Amnesty International dysponuje pomocnymi materiałami edukacyjnymi – scenariuszami warsztatów, filmami – oraz pomysłami na organizację akcji publicznych.

W tym roku, w całym kraju pisanie listów odbędzie się w dnia 1-10 grudnia. Finał Maratonu przypadnie na weekend 9-10 grudnia. W ciągu tych dni można zorganizować Maraton w swojej miejscowości.

Rejestracja odbywa się poprzez stronę https://maraton.amnesty.org.pl

Koordynatorem Maratonu jest pani Natalia Węgrzyn.