25 października 2023

Wirtualny Festiwal „Iskier Niepodległej”

Biuro „Niepodległa” i Centrum Edukacji Obywatelskiej zapraszają nauczycieli i opiekunów do zgłoszeń do udziału w Wirtualnym Festiwalu „Iskier Niepodległej”. W jego trakcie grupy uczniów rozwiążą zadania związane z osobami ważnymi dla historii Polski – poszerzą wiedzę, a zarazem będą się świetnie bawić! Festiwal jest bezpłatny.

Wirtualny Festiwal „Iskier Niepodległej” odbędzie się 10 listopada w godzinach 10:00-13:00, w ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości. Przeznaczony jest dla uczniów od kl. 5 szkoły podstawowej wzwyż. Uczniowie powinni uczestniczyć w drużynach od 3 do 6 osób.

Aby wziąć udział w wirtualnym festiwalu należy:

1. Zgłosić udział pod linkiem: zapisy.ceo.org.pl
2. 10 listopada 2023 r. zadbać o dostęp do komputera z internetem.
3. Od godziny 10:00, co 20 minut, zespoły młodzieżowe otrzymają kolejne z pięciu zadań do wykonania. Odpowiedzi należy udzielić za pomocą formularzy na stronie festiwalu, które po wypełnieniu zostaną automatycznie przesłane do organizatorów festiwalu. Rozwiązania zadań można przysyłać do godziny 13:00.
4. Każdy zespół, który ukończy festiwal, otrzyma zaświadczenie.
Biuro „Niepodległa” i Centrum Edukacji Obywatelskiej przygotowały także więcej materiałów edukacyjnych związanych z projektem „Iskry Niepodległej”. Można je wykorzystać przy nauczaniu o polskich wynalazkach i genialnych osobach, które wykorzystując swoje talenty zmieniły świat. Są tam takie narzędzie jak ikony skojarzeń czy gra karciana. Wszystkie materiały są dostępne nieodpłatnie na stronie niepodlegla.gov.pl.

 

plakat