8 kwietnia 2020

Program „Finansoaktywni” on-line

Informujemy, że materiały programu edukacyjnego Ministerstwa Finansów „Finansoaktywni”, dotyczące przedsiębiorczości i finansowania, są teraz dostępne on-line. Mogą być one wsparciem w nauce zdalnej dla nauczycieli i uczniów. Do programu mogą zgłaszać się nauczyciele klas V-VIII szkół podstawowych. Honorowy patronat nad programem „Finansoaktywni” objął Minister Edukacji Narodowej.

W ramach przedsięwzięcia uczniowie mogą poznać strukturę budżetu domowego oraz znaczenie i efekty jego planowania, przeanalizować strukturę dochodów i wydatków budżetu państwa, a także uchwałę budżetową swojej gminy. Uczniowie dowiedzą się jakie są zasady funkcjonowania budżetu obywatelskiego: jak powstaje, w jaki sposób mogą wpływać na inwestycje w swojej okolicy.

Korzystając z materiałów, nauczyciele mogą przeprowadzić zajęcia dotyczące edukacji finansowej oraz zachęcić uczniów do wykonania zdania konkursowego. Jest nim opracowanie projektu inwestycji realizowanej z budżetu obywatelskiego, która mogłaby zostać przeprowadzona w ich najbliższym otoczeniu.

Zespoły złożone z maksymalnie 3 uczniów (pracujących on-line) przygotowują zadanie konkursowe, które nauczyciel zgłasza przez formularz na stronie finansoaktywni.pl. Komisja konkursowa wybierze 10 najlepszych projektów.

Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie www.finansoaktywni.pl. Na wskazany adres e-mail zostanie przesłana informacja, jak pobrać zestaw materiałów edukacyjnych w formie elektronicznej.

Więcej informacji na o konkursie: https://finansoaktywni.pl/o-konkursie/.