29 września 2023

Poszukiwanie uczniów i studentów niesłyszących o wysokim potencjale sportowym

Szanowni Państwo,

Polski Związek Sportu Niesłyszących zwraca się z prośbą o pomoc w poszukiwaniach uczniów i studentów niesłyszących o wysokim potencjale sportowym.

Aktualnie zarówno w wyniku postępu w obszarze medycyny jak i zmian społeczno-gospodarczych uczniowie niedosłyszący posiadający implanty i aparaty słuchowe nie są powiązani ze środowiskiem głuchych jak dawniej. W 2022 roku niesłyszący sportowcy zdobyli dla naszego kraju 42 medale Igrzysk Głuchych w Brazylii. Najlepsi biorą udział w zawodach rangi mistrzostw Europy, mistrzostw świata i Igrzysk Głuchych a zdobyte na tych imprezach medale pozwalają im zdobywać nagrody i stypendia pieniężne. Stąd apel o pomoc w „wyłowieniu” kolejnych talentów do Reprezentacji Polski Niesłyszących.

PZSN Kontakt