4 grudnia 2023

Pobierz bajkę „Pożyteczna przygoda”

„Pożyteczna przygoda” to bajka przeznaczona dla dzieci w wieku 7-9 lat, której celem jest wspieranie dzieci w budowaniu zdrowej relacji z jedzeniem oraz edukacja w zakresie identyfikowania i nazywania podstawowych emocji.

Oprócz samej bajki, publikacja zawiera również treści merytoryczne przeznaczone dla rodziców i nauczycieli, które ułatwiają pracę z tekstem oraz podpowiadają, jak w praktyczny sposób rozmawiać z dziećmi o uważności w jedzeniu.

Bajka wpisuje się w ideę bajkoterapii, wykorzystując moc opowieści do edukowania oraz wspierania rozwoju emocjonalnego i społecznego dzieci.

Często się zastanawiamy, co może pomóc naszym dzieciom w dobrym życiu i jak zapewnić im najlepszy start. Ciągle nie każdy zdaje sobie sprawę, że ma pod ręką proste, a jednocześnie bardzo skuteczne narzędzie. Mowa tu o wspólnym czytaniu dzieciom na głos i, co równie istotne, wspólnej rozmowie o trudach ulubionych bohaterów. Dla większości dzieci jest to najlepszy sposób budowania bliskiej więzi oraz równolegle edukacji poprzez dobrą zabawę.

Bajkę w formie audiobook i e-book można pobrać ZA DARMO ze strony:
www.pozytecznaprzygoda.zaczytani.org

Publikacja powstała w ramach programu edukacyjnego prowadzonego przez Fundację Zaczytani.org i Fundację PZU.