12 września 2022

„Nukleo – Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Energii Jądrowej” „Z Energią dla Klimatu – Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Wpływie Energetyki na Środowisko”

Departament Energii Jądrowej Ministerstwa Klimatu i Środowiska w partnerstwie z Fundacją FORUM ATOMOWE i we współpracy z Wydziałem Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego organizuje dwa, interesujące konkursy.

 

„Nukleo – Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Energii Jądrowej” kierowany jest do uczniów szkół średnich szczególnie zainteresowanych naukami ścisłymi. Formuła Konkursu zbliżona jest do olimpiady i składa się z trzech etapów. Uczniowie – po wykonaniu testu wiedzy i zakwalifikowaniu do etapu drugiego – rozwiązują zadania, które tematycznie dotyczą fizyki, energetyki i inżynierii jądrowej. Tylko 20 osób zapraszamy do ścisłego finału, w czasie którego uczestnicy przygotowują i prezentują jeden wybrany temat, dotyczący problematyki pokojowego wykorzystana energii jądrowej i promieniotwórczości.

 

„Z Energią dla Klimatu – Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Wpływie Energetyki na Środowisko” dedykowany jest wszystkim uczniom 7 i 8 klas szkół podstawowych, którym szczególnie bliska jest tematyka ochrony klimatu i przeciwdziałania zmianom klimatycznym, m.in. poprzez wykorzystanie czystych źródeł energii, jak energia jądrowa czy odnawialne źródła energii. Uczestnicy konkursu – po zakwalifikowaniu do drugiego etapu – realizują jeden z czterech, zaproponowanych przez Komisję Konkursową tematów w jednej, wybranej przez siebie formie: artykuł do lokalnej prasy, film lub plakat naukowy. Do ścisłego finału zapraszamy także tylko 20 osób.

 

 

Więcej informacji o konkursach dostępnych jest na stronach internetowych:

Konkurs Nukleo: https://forumatomowe.org/konkurs-nukleo/

Konkurs Z Energią dla Klimatu: https://forumatomowe.org/konkurs-z-energia-dla-klimatu/

 

 

Załączniki

Nukleo III edycja - plakat
Data: 2022-09-12, rozmiar: 235 KB
Z Energią dla Klimatu III edycja - plakat
Data: 2022-09-12, rozmiar: 243 KB