20 marca 2024

Mariusz Biniewski Lubuskim Kuratorem Oświaty

Z dniem 18 marca 2024 roku Mariusz Biniewski został powołany przez Minister Edukacji Barbarę Nowacką na stanowisko Lubuskiego Kuratora Oświaty. Powołanie nastąpiło na wniosek Wojewody Lubuskiego Marka Cebuli.

Mariusz Biniewski urodził się 4 grudnia 1975 r. w Gorzowie Wielkopolskim. Od 2020 r. był dyrektorem Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Gorzowie Wielkopolskim.

Jest nauczycielem dyplomowanym z 25-letnim stażem pracy w oświacie. Ukończył filologię polską na Uniwersytecie Szczecińskim oraz studia podyplomowe w zakresie: Organizacji i zarządzania instytucjami oświatowymi (Wydział Informatyki i Zarządzania Politechniki Poznańskiej), Studia Podyplomowe Liderów Oświaty (Collegium Civitas, Centrum Edukacji Obywatelskiej i Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności),  Filozofii i etyki (Wyższa Szkoła Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa), Wiedzy o społeczeństwie z edukacją europejską (Uniwersytet Zielonogórski). Ponadto jest absolwentem Szkoły Tutorów Collegium Wratislaviense, (eksperckie szkolenie z tutoringu) oraz Akademii Zwinnego Dyrektora prowadzonej przez Instytut Zwinnej Edukacji i Fundację „Szkoła bez ocen”.

Jako polonista, filozof i etyk oraz aktywny edukator i szkoleniowiec posiada bogate doświadczenie w pracy z uczniami na różnych poziomach edukacyjnych. Jego osiągnięcia, w tym wyróżnienie przez kapitułę konkursu im. Ireny Sendlerowej „Za naprawianie świata” oraz tytuł finalisty ogólnopolskiego konkursu „Super Dyrektor Szkoły 2023” świadczą o jego zaangażowaniu i profesjonalizmie w dziedzinie oświaty.

Mariusz Biniewski za wybitne osiągnięcia w pracy na rzecz oświaty został nagrodzony Nagrodą Ministra Edukacji i Nauki, Nagrodami Lubuskiego Kuratora Oświaty, Nagrodami Prezydenta Miasta Gorzowa Wielkopolskiego oraz Odznaką Honorową Miasta Gorzowa Wielkopolskiego.

wręczenie powołania dla LKO