20 marca 2024

Informacja po konferencji „Nowoczesna szkoła problemy, wyzwania, dyskusje”

W dniu 19 marca 2024 r. Lubuski Kurator Oświaty Pan Mariusz Biniewski uczestniczył w konferencji naukowej Nowoczesna Szkoła – problemy – wyzwania – dyskusje, zorganizowanej przez Poradnie Psychologiczno-Pedagogiczna w Nowej Soli. Wydarzenie Lubuski Kurator Oświaty objął patronatem oraz zapewnił uczestników, że swoje działania,  jako kuratora oświaty będzie realizował poprzez wspomaganie, współpracę i rozwój.

Pan Paweł Zapeński dyrektor Poradni podziękował osobom, które wspierają pracowników w wykonywaniu zadań, jednocześnie uhonorował je statuetkami – aniołami.

Podczas pierwszej plenarnej części dyrektorzy szkół, placówek oświatowych oraz pedagodzy wysłuchali wystąpień:

prof. dr hab. Tatiany Rongińskiej Jak nie zgubić kreatywności w czasach sztucznej inteligencji,

prof. dr hab. Mirosławy Nowak – Dziemianowicz – Jak pokonać w sobie bohatera pustki? Jak odnaleźć sens w edukacji szkolnej?

prof. dr hab. Inetty Nowosad – Jak naprawić edukacje ? Potencjał rozwiązań Singapuru.

Jakuba Tylmana – Jak pokolorować polską szkołę ? Własna perspektywa działania.

Doroty Zawadzkiej – Jak zauważyć ucznia w polskiej szkole.

Uczestnicy mieli okazję doskonalić swoje umiejętności i poszerzyć wiedzę z zakresu edukacji podczas  warsztatów  prowadzonych przez pracowników naukowych Uniwersytetu Zielonogórskiego i Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Zielonej Górze.

Nowoczesna Szkoła - problemy - wyzwania – dyskusje kurator Nowoczesna Szkoła - problemy - wyzwania – dyskusje kurator uczestnicy konferencji