6 maja 2020

Konkurs na najciekawsze scenariusze zajęć z zakresu edukacji obywatelskiej „Democracy Cake: Porozmawiajmy o demokracji”.

W związku z premierą polskojęzycznej wersji gry „Democracy Cake” („Przepis na Demokrację”), Fundacja Edukacja dla Demokracji zaprasza nauczycieli i nauczycielki, edukatorów i edukatorki do udziału w konkursie „Democracy Cake: Porozmawiajmy o demokracji” na najciekawsze scenariusze zajęć z zakresu edukacji obywatelskiej.

W konkursie można wygrać egzemplarze gry planszowej „Democracy Cake” („Przepis na Demokrację”) dla swojej szkoły/instytucji/organizacji. Gra, opracowana przez norweską organizację Rafto Foundation for Human Rights, pozwala budować rozumienie, czym jest demokracja, jaką rolę pełnią w niej obywatele i instytucje, na jakie wyzwania może być narażona demokracja, jak sobie z nimi radzić i im przeciwdziałać.

Gra najlepiej sprawdza się dla osób powyżej 14 roku życia – stąd też do udziału w konkursie zapraszamy  nauczycieli i nauczycielki szkół ponadpodstawowych oraz klas 7-8 szkoły podstawowej, a także edukatorów i edukatorki instytucji i organizacji pozarządowych, którzy prowadzą działania edukacyjne z młodzieżą w tej grupie wiekowej.

 

 

Załączniki

Regulamin
Data: 2020-05-06, rozmiar: 374 KB
Ogłoszenie
Data: 2020-05-06, rozmiar: 469 KB
Formularz
Data: 2020-05-06, rozmiar: 884 KB