10 czerwca 2024

KONKURS: LUBUSKI LAS MOIM ŻYCIEM – EKOLOGIA WOKÓŁ MNIE

W 2024 roku przypada 100. rocznica powołania Lasów Państwowych. Jest to zatem szczególna okazja do refleksji nad dorobkiem polskich leśników oraz nad tym, jak pielęgnować nasz narodowy model leśnictwa, który jest tak szeroko respektowany i powielany na terenie innych krajów. Rocznica ta i związane z nią działania proekologiczne, dają także możliwość, aby dzieciom i młodzieży przybliżyć piękno lasu i natury oraz nieustannie uświadamiać im, że polski las jest naszym narodowym dziedzictwem, za które to właśnie oni w przyszłości będą odpowiedzialni.

Z tej okazji Lubuski Kurator Oświaty oraz Technikum Leśne im. prof. Jana Miklaszewskiego w Starościnie ogłaszają konkurs fotograficzny skierowany do uczniów klas 6-8 szkoły podstawowej oraz uczniów szkół ponadpodstawowych województwa lubuskiego, a także konkurs plastyczny skierowany do uczniów klas 1 – 6  szkoły podstawowej województwa lubuskiego pt. „Lubuski las moim życiem – ekologia wokół mnie”. Szczegółowe informacje dotyczące organizowanych konkursów znajdą Państwo w załącznikach zamieszonych poniżej.

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursach.