7 września 2023

Konferencja naukowa pt. „Wyzwania psychiatrii dzieci i młodzieży w Europie”

SP ZOZ Centrum Leczenia Dzieci i Młodzieży w Zaborze oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego, zapraszają na drugą już międzynarodową konferencję naukową pt. „Wyzwania psychiatrii dzieci i młodzieży w Europie”. Konferencja skierowana jest do lekarzy psychiatrów, psychiatrów dzieci i młodzieży, psychoterapeutów, psychologów, pedagogów i  przedstawicieli innych specjalności, zainteresowanych problematyką psychiatrii dzieci i młodzieży.

System opieki psychiatrycznej i psychologicznej nie w pełni zaspokaja lawinowo rosnących potrzeb dzieci i młodzieży w kryzysie. Jest to problem nie tylko Polski, lecz także innych krajów europejskich. Mówić będą o tym specjaliści nie tylko z naszego kraju, lecz także z Wielkiej Brytanii, Niemiec, Czech, Irlandii i Ukrainy. Konferencja daje możliwość poznania ich sposobu postrzegania tego samego problemu oraz uzyskania informacji o organizacji systemu pomocy w innych krajach.

Patronat honorowy nad konferencją objęła Pani Marszałek Elżbieta Anna Polak a kierownictwo naukowe dr hab. n. med. Monika Szewczuk-Bogusławska, Dolnośląski Wojewódzki Konsultant w Dziedzinie Psychiatrii Dzieci i Młodzieży.

Konferencja odbędzie się  dniu 23.09.2023 r. w Sali Kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze. Rozpoczęcie o godzinie 9.00. Rejestrację Państwa udziału w należy dokonać na stronie internetowej konferencji: https://wyzwaniapsychiatriidim.conrego.com/

PLAKAT PROMUJĄCY KONFERENCJĘ
Data: 2023-09-07, rozmiar: 3 MB