1 sierpnia 2017

„AKTYWNA TABLICA” – RZĄDOWY PROGRAM ROZWIJANIA SZKOLNEJ INFRASTRUKTURY ORAZ KOMPETENCJI UCZNIÓW I NAUCZYCIELI W ZAKRESIE TECHNOLOGII INFORMACYJNO-KOMUNIKACYJNYCH NA LATA 2017-2019.

„AKTYWNA TABLICA” – RZĄDOWY PROGRAM ROZWIJANIA SZKOLNEJ INFRASTRUKTURY ORAZ  KOMPETENCJI UCZNIÓW I NAUCZYCIELI W ZAKRESIE TECHNOLOGII INFORMACYJNO-KOMUNIKACYJNYCH NA LATA 2017-2019.

Uprzejmie informujemy, że 19 lipca 2017 r. Rada Ministrów podjęła uchwałę w sprawie ustanowienia Rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2017-2019 – „Aktywna tablica”. Jego zadaniem jest zapewnienie szkołom niezbędnej infrastruktury w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych w postaci nowoczesnych pomocy dydaktycznych (tablic interaktywnych, projektorów lub projektorów ultra krótkoogniskowych, głośników oraz innych urządzeń pozwalających na przekaz dźwięku, a także interaktywnych monitorów dotykowych). Na program przewidziano łączną kwotę 224 mln zł. Szkoły składają wnioski do organów prowadzących o udział w Programie do 31 sierpnia 2017 r. Organy prowadzące szkoły składają wnioski do wojewodów – do 15 września 2017 r. Szczegółowe informacje, dokumenty i terminy składania wniosków – link do strony MEN  (https://men.gov.pl/ministerstwo/informacje/rzadowy-program-aktywna-tablica-list-minister-edukacji.html)

Prosimy o zapoznanie się z powyższą informacją.