9 września 2020

Akcja „Jestem widoczny, jestem bezpieczny” – program on-line

Caritas Diecezji Toruńskiej zaprasza szkoły podstawowe i przedszkola do udziału w akcji „Jestem widoczny, jestem bezpieczny”, której celem jest edukacja najmłodszych uczestników ruchu drogowego. Organizatorzy przygotowali program on-line skierowany do uczniów z klas 0-3 z zakresu edukacji komunikacyjnej. Wydarzenie będzie miało miejsce 22 września o godzinie 10.00 na profilu Caritas Diecezji Toruńskiej w serwisie społecznościowym Facebook (facebook.com/caritas.torun).

W projekcie uczestniczą przedstawiciele kultury, sportu i rekreacji, służb mundurowych i sanitarnych, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego. Program został tak skonstruowany, aby ucząc bawić, a bawiąc uczyć. Przygotowano również konkurs z zakresu bezpieczeństwa w ruchu komunikacyjnym.