28 kwietnia, 2023

28 kwietnia 2023

„SIŁA TKWI W MŁODEJ KRWI” – Akcja promowania Honorowego Krwiodawstwa w szkołach.

Klub Honorowych Dawców Krwi Ognista Kropla działający przy Komendzie Wojewódzkiej PSP w Gorzowie Wielkopolskim,  na początku kwietnia rozpoczął akcję promowania honorowego krwiodawstwa w szkołach ponadpodstawowych na terenie województwa lubuskiego. Kampania promocyjna realizowana jest w ramach ogólnopolskiego programu polityki zdrowotnej Ministra Zdrowia pn. „Zapewnienie samowystarczalności Rzeczypospolitej Polskiej w krew i jej składniki na lata 2021-2026” oraz kampanii edukacyjnej pn. Twoja Krew, Moje Życie. Celem przedsięwzięcia jest promowanie idei honorowego krwiodawstwa wśród młodzieży, kształtowanie pozytywnych postaw prospołecznych wśród uczniów oraz obalenie negatywnych mitów związanych z oddawaniem krwi.