28 sierpnia 2013

„WF z klasą” – program aktywności sportowej i rekreacyjnej dzieci i młodzieży.

wf z klasaSzanowni Państwo

Dyrektorzy szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych

Centrum Edukacji Obywatelskiej zaprasza Państwa szkoły do programu „WF z klasą”. Program dotyczy aktywności sportowej i rekreacyjnej dzieci i młodzieży, ma rozwijać sprawność fizyczną i wspomagać zdrowie. Nie wystarcza zwiększenie liczby godzin WF-u, ani wielka inwestycja w Orliki, czy masowe akcje typu „Polska biega”. Trzeba zaproponować młodemu pokoleniu ciekawe formy zajęć i zachęcić do aktywności ruchowej.

Program adresowany jest do całej szkolnej społeczności. CEO zaprasza Państwa przede wszystkim do wspólnego myślenia nad „WF-em z klasą”. Należy szukać nowych rozwiązań, sprawdzając w praktyce wspólne pomysły. Razem z Państwem rozpoczęta zostanie społeczna debata nad aktywnością i zdrowiem najmłodszych Polaków. Program jest realizowany dzięki wsparciu finansowemu Ministerstwa Sportu i Turystyki, pod honorowym patronatem Minister Edukacji Narodowej. Informacje o zaangażowaniu szkół dotrą do opinii publicznej m.in. za pośrednictwem „Gazety Wyborczej”, portalu internetowego Sport.pl, radia oraz innych mediów.

Załączniki:

1. List z ORE