22 maja 2020

„Stypendia pomostowe” dla tegorocznych maturzystów.

Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości ogłosiła XIX edycję Programu Stypendiów Pomostowych. Program jest skierowany do maturzystów, pochodzących z małych miejscowości i niezamożnych rodzin, którzy rozpoczną w tym roku studia dzienne.

„Stypendia Pomostowe” to ogólnopolski, rozbudowany program stypendialny dla studentów na pierwszy rok i dalsze lata studiów. O stypendia mogą ubiegać się tegoroczni maturzyści ze wsi i małych miejscowości, osiągający dobre wyniki w nauce i pochodzący z niezamożnych rodzin, którzy rozpoczną studia dzienne w akademickich uczelniach publicznych i spełniają jeden z czterech warunków:

• pochodzą z rodziny byłego pracownika PGR

lub

• są finalistami olimpiad przedmiotowych w szkole ponadpodstawowej

lub

• pochodzą z rodziny wielodzietnej albo są wychowankami rodziny zastępczej bądź państwowego domu dziecka

lub

• posiadają rekomendację lokalnej organizacji pozarządowej.

Stypendium pomostowe na I rok studiów wynosi 5000 zł i jest wypłacane w 10 miesięcznych ratach po 500 zł. Po pierwszym roku stypendyści, którzy osiągną dobre wyniki w nauce, mogą korzystać ze stypendiów na II, III i IV rok studiów, stypendiów językowych, stypendiów na wyjazd na zagraniczną uczelnię, stypendiów doktoranckich oraz staży.

W roku akademickim 2020/21 około 1000 studentów otrzyma stypendia oraz możliwość udziału w warsztatach i stażach, w tym około 600 studentów otrzyma stypendia na I rok studiów.

Rekrutacja do programu przebiegać będzie on-line na www.stypendia-pomostowe.pl.

Dokładne terminy otwarcia i zamknięcia aplikacji do składania wniosków oraz dodatkowe informacje będą ogłaszane w terminarzu dostępnym na stronie www.stypendia-pomostowe.pl w zakładce dla kandydatów na I rok studiów.