7 marca 2023

Spotkanie Erasmus + w Szkole Podstawowej nr 15 im. Wojska Polskiego w Gorzowie Wielkopolskim

Właśnie dobiegło końca spotkanie uczniów z Hiszpanii, Irlandii z uczniami Szkoły Podstawowej nr 15 w Gorzowie Wlkp. Na cały tydzień zaplanowano mnóstwo wydarzeń, aktywności, lekcji czy zabaw.

W tym czasie uczniowie poznawali tańce narodowe każdego z państw uczestniczących w tym spotkaniu. Poza tym uczyli się piosenki projektowej skomponowanej specjalnie na to spotkanie. Każdy dzień to dużo śmiechu, odkrywania czegoś nowego, poznawania się nawzajem. Wszystkie przygotowane przez nas działania miały na celu integrację uczestników.

Uczniowie jak i nauczyciele uczestniczyli w różnych warsztatach i lekcjach na terenie szkoły jak i w naszym mieście. Były to m.in. warsztaty artystyczne, rytmiczne, lekcja wychowania fizycznego, lekcja języka polskiego, nauka polskiego tańca narodowego, zabawy integracyjne, apel klas 1-3, aktywna przerwa, bieg harcerski, gra terenowa, warsztaty taneczne w Zespole Tańca Ludowego „Mali Gorzowiacy”, kurs pieczenia pizzy w restauracji Łubu dubu, warsztaty muzealne w Muzeum Lubuskim czy wycieczka do ośrodka Azyl w Mironicach. Dużym przedsięwzięciem było przygotowanie i przeprowadzenie gry terenowej.

Przez cały tydzień można było również liczyć na wsparcie rodziców, którzy przygotowywali smaczne poczęstunki oraz tradycyjne potrawy.

W szkole obchodzone były dwa ważne dni – Dzień Irlandzki i Hiszpański, w czasie których uczniowie mogli poznać informacje na temat tych krajów, obowiązujących tam języków, posłuchać muzyki pochodzącej z tych państw. Na wszystkich czekały również konkursy z nagrodami o Hiszpanii i Irlandii. Niesamowitą atrakcją przygotowaną na te dni była fotobudka. Wielu uczniów korzystało z niej w czasie tego wydarzenia.

Zaproszeni goście wypowiadali się pochlebnie na temat szkoły, miasta czy Polski. Uczniowie zaangażowani w to spotkanie mogli się przekonać na własnej skórze jak bardzo ważna jest znajomość języka obcego i jednocześnie motywować innych do nauki języków obcych.

Karolina Jankowiak – koordynator projektu Erasmus+

Artur Świerzko – współorganizator spotkania