18 października 2021

Ruszyła nowa odsłona projektu OSEhero

Szanowni Państwo,

Ostatnie kilkanaście miesięcy pokazało nam wszystkim, jak ważną rolę w naszym życiu odgrywa internet. Bez niego praca i nauka byłyby praktycznie niemożliwe. To potężne narzędzie, z którym trzeba jednak wiedzieć, jak się obchodzić. Obok korzyści może bowiem nieść ze sobą także zagrożenia. Dlatego ruszamy z nową odsłoną projektu OSEhero, skierowaną do nauczycieli i pracowników szkół, którzy chcą razem z nami dbać o cyberbezpieczeństwo uczniów.

Kto może wziąć udział?

Do projektu zapraszamy wszystkich nauczycieli, dyrektorów, pracowników szkół podłączonych lub dołączających do Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej. Nie jest także wymagana wiedza z zakresu cyberbezpieczeństwa,
a jedynie chęci i zapał do zdobycia nowych kompetencji!

Jakie są zasady projektu?

Po zarejestrowaniu się do projektu uczestników zaprosimy do udziału w co najmniej jednym szkoleniu z ekspertami OSE, poprosimy o udostępnienie materiałów edukacyjnych, które mu przekażemy i zorganizowanie własnej inicjatywy w szkole z zakresu cyberbezpieczeństwa.

My zapewniamy wiedzę, ekspertów, materiały edukacyjne, możliwość udziału w Zlocie OSEhero oraz konkursie. Dodatkowo uczestnicy będą mieli pierwszeństwo w zapisach na Kongres OSE!

Jak się zgłosić?

To proste, wystarczy wypełnić formularz rejestracyjny i gotowe!

Na Państwa zgłoszenia czekamy do 15 listopada. Zachęcamy do zgłaszania się także uczestników edycji 2019-2021. Tegoroczna edycja projektu kończy się w czerwcu 2022 r. przesłaniem sprawozdania i nadaniem tytułu OSEhero na kolejne dwa lata szkolne.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę: www.osehero.pl

Program Ogólnopolska Sieć Edukacyjna (OSE), w ramach którego realizowany jest projekt OSEhero, tworzony jest przez Państwowy Instytut Badawczy NASK pod nadzorem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i wspófinansowany z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (POPC) na lata 2014–2020. OSE to program publicznej sieci telekomunikacyjnej, dającej szkołom w całej Polsce możliwość podłączenia szybkiego, bezpłatnego i bezpiecznego internetu. W ramach programu OSE prowadzone są także działania edukacyjno-informacyjne, promujące zasady bezpiecznego korzystania z technologii cyfrowych. Więcej informacji na stronach: www.ose.gov.pl oraz www.it-szkola.edu.pl.