23 maja 2018

Projekt „Godność. Wolność. Niepodległość” – wsparcie finansowe szkół i placówek w podejmowaniu przedsięwzięć w zakresie edukacji patriotycznej i obywatelskiej dzieci i młodzieży.

Informujemy, że Prezes Rady Ministrów, Mateusz Morawiecki podpisał rozporządzenie Rady Ministrów z 7 maja 2018 r. w sprawie szczegółowych warunków, form i trybu wspierania przedsięwzięć w zakresie edukacji patriotycznej i obywatelskiej dzieci i młodzieży, realizowanych w 2018 r. w ramach programu wieloletniego „Niepodległa” (Dz. U. poz. 910), które umożliwia przekazanie środków do szkół w ramach projektu „Godność. Wolność. Niepodległość”. Rozporządzenie weszło w życie z dniem 16 maja br.

Projekt „Godność. Wolność. Niepodległość” został przygotowany przez Ministra Edukacji Narodowej w ramach rządowego programu wieloletniego „Niepodległa”. Jego celem jest wspieranie szkół i placówek oświatowych w kształtowaniu postaw opartych na wspólnych dla Polaków wartościach. Wśród takich wartości należy wymienić m.in.: wolność, godność, solidarność, prawa człowieka, a także wzmacnianie poczucia tożsamości narodowej i kształtowanie postaw patriotycznych.

Szczegółowe informacje dostępne na stronie internetowej MEN: https://men.gov.pl/ministerstwo/projekt-godnosc-wolnosc-niepodleglosc-zachecamy-do-skladania-wnioskow.html