20 marca 2020

Program edukacyjny Finansoaktywni

Już po raz szósty Ministerstwo Finansów zaprasza uczniów i nauczycieli klas V-VIII szkół podstawowych do udziału w ogólnopolskim programie edukacyjnym Finansoaktywni. Tematem przewodnim tegorocznej edycji jest budżet, a jej celem pokazanie młodzieży jak duże znaczenie w naszym codziennym życiu ma jego umiejętne planowanie. Tegoroczny konkurs odbywa się pod hasłem: Rozumiemy podatki. Dzięki udziałowi w programie uczniowie dowiedzą się m.in. czym są podatki, jakie są ich rodzaje, dlaczego je płacimy i co dzięki nim zyskujemy. Program jest skierowany do uczniów i nauczycieli klas V-VIII szkół podstawowych i odbywa się pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej.

Zgłoszenie do programu polega na wypełnieniu przez nauczyciela formularza zgłoszeniowego, dostępnego na stronie www.finansoaktywni.pl w zakładce: Zamów bezpłatny zestaw edukacyjny. Na adres szkoły zostanie dostarczony pakiet bezpłatnych materiałów edukacyjnych, opracowanych przez specjalistów

Materiał dydaktyczny przedstawia zagadnienia budżetowe w sposób przystępny i atrakcyjny dla uczniów.

W skład jednego zestawu wchodzi:

  • scenariusz lekcji i teczka dla nauczyciela,
  • 1 plakat edukacyjny,
  • 1 karta konkursowa,
  • 80 kart pracy,
  • zestaw karteczek samoprzylepnych,
  • 50 ołówków,
  • płyta z prezentacją PowerPoint, animowanym filmem, kartami pracy i plakatem.

Jednocześnie materiał ten może zostać włączony do programu nauczania jako ciekawa i atrakcyjna pomoc dydaktyczna.

W następnym etapie grupy projektowe przygotowują zadanie konkursowe – projekt inwestycji realizowanej z budżetu obywatelskiego oraz jego kampanię promocyjną. Stworzone materiały konkursowe należy przesłać za pomocą formularza zgłoszeniowego, również dostępnego na stronie programu Finansoaktywni, do 11 maja 2020 r.

Finał odbędzie się 19 czerwca w gmachu Ministerstwa Finansów.

Więcej informacji o programie dostępne na stronie  www.finansoaktywni.pl.

 

Załączniki

Informacja o konkursie
Data: 2020-03-20, rozmiar: 797 KB