10 stycznia 2018

Minister Edukacji Narodowej powołała Radę Dyrektorów Szkół Zawodowych

4 stycznia br. odbyła się w Warszawie konferencja „Kształcenie zawodowe – czas start!”. Podczas konferencji Minister Edukacji Narodowej wręczyła 42 dyrektorom szkół zawodowych z całej Polski akty powołania do Rady Dyrektorów Szkół Zawodowych.

Członkami Rady są dyrektorzy szkół prowadzących kształcenie zawodowe. Przewodniczącą Rady została wiceminister edukacji Marzena Machałek.

Rada Dyrektorów Szkół Zawodowych będzie wspierać Ministra Edukacji Narodowej i Kuratorów Oświaty w zakresie wypracowania oraz konsultowania nowych rozwiązań dotyczących systemu szkolnictwa zawodowego w Polsce. Członkowie Rady będą doradzać minister w kwestiach szkolnictwa branżowego. Rada ma zdiagnozować problemy i ustalić najważniejsze kwestie w rozwoju szkolnictwa zawodowego. Jednym z zadań Rady będzie aktywny udział jej członków w działaniach promujących szkolnictwo zawodowe, w szczególności w środowisku pracodawców.

Do Rady z województwa lubuskiego powołany został Tadeusz Najdora, Dyrektor Zespołu Szkół Budowlanych i Samochodowych im. Mikołaja Kopernika w Gorzowie Wlkp. i Leszek Naumowicz, dyrektor Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Kostrzynie nad Odrą.

W spotkaniu uczestniczyła Ewa Rawa, Lubuski Kurator Oświaty oraz Janina Grzecznowska, dyrektor Wydziału Nadzoru Pedagogicznego i Sylwia Czapla, wizytator Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wlkp.