19 września, 2022

19 września 2022

Konferencja dla dyrektorów szkół i placówek województwa lubuskiego Edukacja włączająca- edukacja dla wszystkich. Nowe standardy zatrudniania specjalistów oraz inne zmiany w obowiązujących przepisach prawa oświatowego.

Szanowni Państwo Dyrektorzy, Lubuski Kurator Oświaty zaprasza do udziału w konferencji Edukacja włączająca- edukacja dla wszystkich. Nowe standardy zatrudniania specjalistów oraz inne zmiany w obowiązujących przepisach prawa oświatowego, której celem jest  podniesienie wiedzy i umiejętności dyrektorów szkół i placówek w zakresie edukacji włączającej oraz nowych  standardów zatrudniania specjalistów i  ich zadań wynikających z przepisów prawa. Wydarzenie realizowane będzie w formie on-line 27 września  2022 r. w godzinach od  10.00 do 11.35.
19 września 2022

Infolinia dla ukraińskich uczniów, studentów oraz ich rodzin i opiekunów

Fundacja Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej wspólnie z UNICEF oraz Ministerstwem Edukacji i Nauki, uruchomiła specjalną infolinię dla ukraińskich uczniów, studentów oraz ich rodzin i opiekunów. Od  poniedziałku do piątku  w godzinach 9.00 – 17.00  pod numerem telefonu +48 22 100 13 00 konsultanci udzielają informacji które mogą być przydatne dla osób rozpoczynających lub kontynuujących edukację w polskich przedszkolach, szkołach i na uniwersytetach. Infolinia jest dostępna w trzech językach – ukraińskim, polskim i rosyjskim.