22 października, 2020

22 października 2020

„Dziecko z cukrzycą” szkolenie on – line dla pracowników przedszkoli i szkół podstawowych

Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w VII edycji Ogólnopolskiego szkolenia pt.: „Dziecko
z cukrzycą”, które jest skierowane do pracowników przedszkoli i szkół podstawowych. Tym razem szkolenie będzie przeprowadzone w formie wykładu on–line w dniu 4 listopada 2020 r. w godz.10.00-14.00 Organizatorem szkolenia jest Lubuski Urząd Wojewódzki i Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wielkopolskim. Szkolenie poprowadzi Pani dr n. med. Małgorzata Urbańska – Kocińska, która pełni funkcję konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie endokrynologii i diabetologii dziecięcej Załączniki Ramowy Program Szkolenia Dziecko z cukrzycą 2020-1 Data: 2020-10-22,
22 października 2020

Realizacja Programu Lubuskiego Kuratora Oświaty dla szkół podstawowych w roku szkolnym 2020/2021

Szanowni Państwo Dyrektorzy Szkół Podstawowych. Program Lubuskiego Kuratora Oświaty „Wspomaganie dyrektorów szkół podstawowych w zakresie sprawowania nadzoru pedagogicznego nad procesem kształcenia” przewidziany do realizacji w latach 2018 -2022, w bieżącym roku szkolnym 2020/2021 będzie realizowany z modyfikacją dotyczącą głównie założeń. W ocenie Lubuskiego Kuratora Oświaty niskie wyniki egzaminu ósmoklasisty uzyskane przez szkoły województwa lubuskiego w odniesieniu do wyników innych województw obligują szkoły podstawowe oraz całe środowisko oświatowe do podejmowania dodatkowych działań na rzecz poprawy efektów kształcenia w szkołach województwa lubuskiego.
22 października 2020

Raport z realizacji Programu Lubuskiego Kuratora Oświaty dla szkół podstawowych w roku szkolnym 2019/2020

Szanowni Państwo Dyrektorzy Szkół Podstawowych. W załączeniu prezentujemy RAPORT z realizacji w roku szkolnym 2019/2020 Programu Lubuskiego Kuratora Oświaty „Wspomaganie dyrektorów szkół podstawowych w zakresie sprawowania nadzoru pedagogicznego nad procesem kształcenia”. W raporcie znajduje się opis zmian wprowadzonych do ww. programu w roku szkolnym 2019/2020, działań realizowanych głównie przez Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wielkopolskim i placówki doskonalenia zawodowego nauczycieli, wyniki egzaminu ósmoklasisty i ich analiza, wnioski oraz rekomendacje do pracy na rok szkolny 2020/2021.