25 marca, 2020

Materiały do pracy zdalnej

men
Szanowni Państwo! Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 roku szkoły mają obowiązek realizacji nauczania na odległość. Wychodząc naprzeciw potrzebom placówek związanym z przygotowaniem, organizacją i codziennym prowadzeniem takiego nauczania, wydawnictwo Nowa Era – jako najpopularniejszy wydawca edukacyjny na rynku – zdecydowało się przygotować i udostępnić bezpłatnie materiały i narzędzia, które będą realnym wsparciem dla nauczycieli i uczniów w edukacji zdalnej. Wszystkie informacje, narzędzia i rozwiązania przydatne dla placówek można znaleźć na dedykowanej stronie internetowej nowaera.pl/naukazdalna Wspieramy placówki edukacyjne nie tylko w sferze dydaktycznej,
25 marca 2020

Nadchodzi mPotęga – matematyczna rewolucja – czekają granty na projekty edukacyjne w VII edycji programu

fundacja mbank
Fundacja mBanku w partnerstwie z Fundacją Dobra Sieć po raz siódmy wesprze niestandardowe sposoby nauczania matematyki. Dzięki programowi mPotega już ponad 1 mln uczniów miało szansę wziąć udział w nietypowych zajęciach      z matematyki. W rozpoczętej właśnie kolejnej edycji można ubiegać się o granty w wysokości od 2 do 8 tys. zł. Nabór wniosków trwa do 11 maja. Program mPotęga promuje innowacyjne podejście do nauczania matematyki. Zależy nam, by uczniowie dostrzegli i docenili jej użyteczność i piękno.
25 marca 2020

Praktyczne porady jak organizować kształcenie na odległość.

Szanowni Państwo Wobec zaistniałej sytuacji związanej z epidemią koronawirusa w czasie ograniczenia funkcjonowania szkół i placówek oświatowych przekazujemy Państwu praktyczne porady jak organizować kształcenie na odległość. Odpowiadając na liczne pytania i wątpliwości, co należy rozumieć pod pojęciem nauki ucznia w domu oraz czym są zajęcia z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość, powstał materiał, który w przejrzysty sposób opisuje istotę tych zajęć. Załączniki Poradnik Data: 2020-03-25, rozmiar: 452 KB

Nauczanie online – BEZPŁATNE zasoby edukacyjne

W Learnetic SA zawsze na pierwszym miejscu stawiamy dobro ucznia i nauczyciela i tę postawę podtrzymujemy także w obliczu obecnego zagrożenia spowodowanego wirusem. Przede wszystkim chcemy zachęcić wszystkich zainteresowanych nauką na odległość do korzystania z naszej bezpłatnej platformy www.dzwonek.pl Funkcjonalności tego portalu umożliwiają zarządzanie szkołami, klasami oraz zlecanie zadań i przesyłanie własnych materiałów w formie prac domowych i testów, a także otrzymywanie przez nauczyciela szczegółowych raportów pozwalających ewaluować stan wiedzy i postępy uczniów.

Komunikat w sprawie odwołania XXVI Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży

sejmdzieciimlodziezy
Szanowni Państwo Decyzją Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej Pani Elżbiety Witek odwołana została XXVI sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży, która była planowana na 1 czerwca 2020 roku. Podjęcie powyższej decyzji związane jest z rozprzestrzenianiem w naszym kraju wirusa SARS-CoV-2 oraz troską o bezpieczeństwo uczniów, ich opiekunów i wszystkich osób zaangażowanych w organizację ww. przedsięwzięcia.