9 listopada 2020

„Z koroną ci nie do twarzy” – Projekt Collegium Medicum Uniwersytetu Zielonogórskiego

Dyrektorzy, nauczyciele i uczniowie szkół ponadpodstawowych.

Studenci Collegium Medicum Uniwersytetu Zielonogórskiego przy współpracy z Panią Profesor Marią Gańczak zapraszają szkoły ponadpodstawowe województwa lubuskiego do wzięcia udziału w interaktywnym wykładzie edukacyjnym pt. „Z koroną Ci nie do twarzy„.

Projekt został objęty honorowym patronatem JM Rektora Uniwersytetu Zielonogórskiego prof. dr hab. Wojciecha Strzyżewskiego oraz Prorektora Collegium Medicum UZ prof. dr hab. Macieja Zabla.

Podczas wykładu autorzy przybliżą w prosty i przystępny sposób aktualne dane odnoszące się do wirusa SARS-CoV-2, jego transmisji, metod wykrywania oraz zaleceń prewencyjnych. W dyskusji prelegenci postarają się odpowiedzieć na najważniejsze pytania oraz wskażą praktyczne aspekty życia w pandemii.

Organizatorzy projektu uruchomili adres meilowy do kontaktu: projekt@cm.uz.zgora.pl Bezpośrednim koordynatorem grupy prelegentów pod nadzorem Pani Prof. Marii Gańczak jest Pan Oskar Pasek – student kierunku lekarskiego Collegium Medicum UZ, który jest „szefem” grupy studentów i jednocześnie łącznikiem pomiędzy uczestnikami projektu, a władzami dziekańskimi. Po przysłaniu wstępnego zgłoszenia organizatorzy podejmą negocjację odnośnie optymalnego terminu oraz udzielą informacji o czasie trwania spotkania, wybranym komunikatorze internetowym etc.

Zachęcamy szkoły do wzięcia udziału w wykładach.