15 lutego 2023

XII Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników

w dniu 16 stycznia 2023r., tuż po konferencji prasowej, ruszyły zapisy dwuosobowych zespołów wraz z opiekunem (nauczycielem przedmiotu) do udziału w XII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników 2023. Organizatorem corocznego wydarzenia, od 12 lat, jest V8 Team Sp. z o.o. oraz Międzynarodowe Targi Poznańskie (MTP). Wydarzenie cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony szkół zawodowych i technicznych z całej polski. W zeszłym roku w półfinale wydarzenia wzięło udział 3300 zespołów dwuosobowych z opiekunami.


Jak co roku nasze Mistrzostwa otrzymały Honorowy Patronat Ministra Edukacji i Nauki: „Uzasadnienie: Wydarzenie jest odpowiedzią na potrzeby branży motoryzacyjnej w zakresie szkolenia i przygotowania kadr dla branży. Głównym celem przedsięwzięcia jest krzewienie wiedzy technicznej związane z szeroko pojętą motoryzacją oraz zwiększenie dostępności i zaangażowania młodych mechaników w rozwój rynku. Warto wskazać, że inicjatywa ma charakter cykliczny.”

Partnerzy wydarzenia, wspierając dostępem do nowoczesnych technologii, wzbudzają proces uczenia się przez pielęgnowanie PASJI w ramach samokształcenia się ucznia a opiekunowie (nauczyciele przedmiotu) otrzymują dostęp do darmowych lekcji wideo oraz materiałów technicznych na platformie Akademii Młodego Mechanika (dostęp bezpłatny po rejestracji zespołu i opiekuna).

Półfinały Mistrzostw odbędą się o godz. 12:00 10.03.2023 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich podczas Targów Edukacyjnych w Poznaniu na scenie głównej wydarzenia.

Wielka Gala Finałowa odbędzie się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w Hali nr4 3500m2 w czasie trwania Poznań Motor Show i Targów Techniki Motoryzacyjnej na, które utrzymają bezpłatne bilety wstępu Opiekunowie i Zespoły finalistów.

W tym roku, wszystkich Dyrektorów Szkół oraz Nauczycieli Zawodu chcących poznać organizatorów Mistrzostw oraz dopingować uczestników zapraszamy do wysłania e-mail na adres: rejestracja@v8team.pl (adres szkoły, imię nazwisko dyrektora lub nauczyciela), kontakt telefoniczny w celu otrzymania bezpłatnego biletu wstępu na teren Międzynarodowych Targów Poznańskich, w ramach Wydarzenia Edukacyjnego przy Poznań Motor Show oraz Targach Technik Motoryzacyjnej.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami na stronach:

Udział w Mistrzostwach jest BEZPŁATNY i możliwy w następujących kategoriach:

  • Młody Mechanik
  • Młody Mechanik Pojazdów Ciężarowych
  • Młody Mechanik Maszyn Rolniczych
  • Elektromobilni
  • Młody Mechanik Motocyklowy
  • Młody Lakiernik