7 lutego 2019

Warsztaty filmoznawcze dla uczniów i nauczycieli – ZAGROŻENIA WIRTUALNEGO ŚWIATA W FILMIE I W ŻYCIU

14 lutego w ramach Tygodnia Bezpiecznego Internetu w Szkole Podstawowej nr 17
w Gorzowie Wielkopolskim, Pracownię Filmoteki Szkolnej odwiedzi filmoznawca dr Maciej Dowgiel, który przeprowadzi warsztaty z młodzieżą pod hasłem: ZAGROŻENIA WIRTUALNEGO ŚWIATA W FILMIE I W ŻYCIU. Warsztaty przeznaczone są dla uczniów klas VII-VIII szkół podstawowych oraz uczniów klas gimnazjalnych i szkół ponadgimnazjalnych, a także dla nauczycieli. Odbędą się w dwóch turach, w godz. od 12.00-15.00 dla uczniów, 15.00-17.00 dla nauczycieli.

Zajęcia będą prowadzone z filmem „Jestem zły” w reż. Grzegorza Packa z pakietu filmów Filmoteki Szkolnej. Będą one dotyczyły odpowiedzialności filmowca za swoich bohaterów — w przypadku dokumentalisty, jak i amatorskich twórców zamieszczających filmy na portalach społecznościowych. W ramach warsztatów będą poruszane m. in. kwestie konsekwencji wpływu nagrywania filmów, które ukazują czyjś wizerunek.

Zgłoszenia: Małgorzata Miszczak,gosiamisz@poczta.onet.pl, oraz na wydarzeniu: „Warsztaty filmoznawcze dla nauczycieli i uczniów” udostępnionym na FB. Ilość miejsc ograniczona.

Warsztaty organizowane są w ramach ogólnopolskiego programu edukacji filmowej Filmoteka Szkolna we współpracy z Filmoteką Narodową – Instytutem Audiowizualnym przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.