22 września 2016

VIII edycja „Akademii Bezpiecznego Puchatka”

akademiapuchatkaZ początkiem roku szkolnego wystartowała VIII edycja „Akademii Bezpiecznego Puchatka”, edukacyjnego programu skierowanego do uczniów I klas szkół podstawowych. Celem akcji jest pokazanie dzieciom, jak uniknąć zagrożeń, na które będą narażone podczas codziennych aktywności – na drodze, w szkole, w domu, a także podczas zabawy, czy korzystania z Internetu. Uczestnictwo w programie jest w pełni bezpłatne. Aby otrzymać zestaw merytorycznych materiałów edukacyjnych, wystarczy zgłosić szkołę do udziału w akcji. „Akademia Bezpiecznego Puchatka” realizowana jest przy współpracy z Biurem Prewencji i Biurem Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Patronem Honorowym jest Komendant Główny Policji oraz Kuratoria Oświaty.

 

Rozpoczęcie edukacji to jeden z przełomowych momentów w życiu człowieka. Jednak w początkowym okresie stawia przed maluchami wiele wyzwań. Dziecko wkracza w nowe sytuacje i nie zawsze wie, jak się zachować, aby zadbać o swoje bezpieczeństwo. Zagrożenia pojawiają się wszędzie – w drodze do i ze szkoły, w nowych sytuacjach społecznych, podczas samodzielnego pobytu w domu, zabawy na podwórku, czy poznawania świata w Internecie.

 

 

 

 

 

Czego uczy Akademia Bezpiecznego Puchatka?

Akademia Bezpiecznego Puchatka to największy program edukacyjny o tematyce bezpieczeństwa skierowany do pierwszoklasistów w całej Polsce. Do tej pory w akcji wzięło udział już ponad milion dzieci! Celem Akademii Bezpiecznego Puchatka jest edukacja dzieci, które wraz z pójściem do I klasy muszą wykazać się większą samodzielnością i odpowiedzialnością. Szkoły uczestniczące w programie otrzymują zupełnie bezpłatnie komplet materiałów edukacyjnych. W skład zestawu wchodzą: płyta CD z kompleksowymi scenariuszami lekcji dla nauczycieli, atrakcyjne książeczki z ćwiczeniami i edukacyjnymi zabawami dla Dzieci oraz przydatnymi radami dla Rodziców, dotyczącymi bezpieczeństwa najmłodszych, a także certyfikat, potwierdzający udział szkoły w programie. Wszystkie materiały opracowane zostały przez wykwalifikowanych pedagogów – metodyków, przy współpracy z Biurem Prewencji i Biurem Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Podczas realizacji programu dzieci dowiadują się jak bezpiecznie zachowywać się na drodze, w szkole, w domu, a także podczas zabawy, wypoczynku, czy korzystania z Internetu. Uzupełnienie materiałów dotyczących bezpieczeństwa stanowią treści związane z tematyką efektywnego zapamiętywania, treningu koncentracji, nauki selekcji informacji i rozwijania kreatywności.

 

Jak wziąć udział w Akademii Bezpiecznego Puchatka?

Akademia Bezpiecznego Puchatka kierowana jest do uczniów I klas szkół podstawowych. Udział w programie jest całkowicie bezpłatny. Każdy dyrektor i pedagog, zainteresowany edukacją dzieci w zakresie tematyki bezpieczeństwa, może zgłosić szkołę do programu wypełniając formularz na stronie

 

Do wszystkich zgłoszonych szkół rozesłane zostaną bezpłatne materiały edukacyjne. Po zrealizowaniu zajęć wszystkie dzieci biorące udział w programie obowiązkowo podchodzą do Ogólnopolskiego Testu Bezpieczeństwa, utrwalającego pozyskaną wiedzę i sprawdzającego jej poziom. Każda szkoła biorąca udział w programie nabywa prawo do posługiwania się prestiżowym certyfikatem Akademii Bezpiecznego Puchatka.

– Udział dziecka w tym programie to szansa na zadbanie o jego bezpieczeństwo w wielu obszarach i sytuacjach, które niosą różnorodne zagrożenia. Zadbajmy wspólnie o bezpieczeństwo najmłodszychprzekonuje inspektor Marek Konkolewski.

 

Więcej informacji na temat programu udzielą:

 

Michael Bridge Communication:

Emilia Hahn

e-mail: emilia.hahn@michaelbridge.pl

tel. 516 168 873, 502 325 812

 

Anna Dziemidowicz

e-mail: anna.dziemidowicz@michaelbridge.pl

tel. 516 168 873

Akademia Bezpiecznego Puchatka:

Dorota Liszka, Manager ds. Komunikacji Korporacyjnej Grupy Maspex

e-mail: d.liszka@maspex.com

tel.: 33 870 82 04