18 czerwca 2013

Tydzień z GAZUSIEM – „Bezpiecznie i ekologicznie z gazem ziemnym”

gazz13usNa wniosek dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 im. Bolesława Chrobrego w Lubsku  prezentujemy przykład dobrej praktyki – Tydzień z GAZUSIEM „Bezpiecznie i ekologicznie z gazem ziemnym”

Pod Patronatem PGNiG uczniowie  Szkoły Podstawowej nr 2 w Lubsku od sześciu lat biorą udział w konkursie wiedzy, pod hasłem: ” BEZPIECZNIE Z GAZEM ZIEMNYM”. Celem konkursu jest  podniesienie świadomości dzieci w zakresie bezpiecznego korzystania z urządzeń gazowych, racjonalnego korzystania z gazu ziemnego oraz zwrócenie uwagi na gaz ziemny, jako naturalnego, ekologicznego i ekonomicznego źródła energii. Podczas akcji  edukacyjnej promującej bezpieczne i ekologiczne życie z gazem ziemnym zorganizowano dla uczniów z kl. I-III: zajęcia edukacyjne, pogadanki, wycieczki, konkurs plastyczny, prezentacje multimedialne. Uwieńczeniem ,,Tygodnia  z Gazusiem’’  był szkolny happening ph. ,,Gaz ziemny- domowy przyjaciel”.

Realizacja tego projektu, cieszy się dużym zainteresowaniem wśród uczniów szkoły. Uczniowie chętnie wykonują zakładane działania i na pewno wzbudzona została w nich aktywna postawa ekologiczna. Zdobyta wiedza z pewnością przyda się w codziennym  życiu każdemu z uczestników.

Załącznik 1: Opis przykładu dobrej praktyki

{gallery}galerie/20130618/2{/gallery}