26 września 2014

Temat Stypendia dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych należących do romskiej mniejszości „Edukacja – krok do lepszej przyszłości”

zwiazek romow polskichKonkurs stypendialny, w ramach realizacji zadania publicznego pod nazwą: Stypendia dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych należących do romskiej mniejszości – „Edukacja-krok do lepszej przyszłości”, przeznaczony jest dla osób pochodzenia romskiego, posiadających obywatelstwo polskie i uczących się w dziennych szkołach ponadgimnazjalnych.

Osoby aplikujące powinny posługiwać się językiem romani oraz kultywować tradycje romskie. Jest to najważniejszym warunkiem otrzymania stypendium motywacyjnego. Rekrutacja odbędzie się na terenie całej Polski. Szczegółowe informacje dotyczące konkursu stypendialnego oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są pod adresem Związku Romów Polskich, pod adresem: www.romowie.com w zakładce Stypendia Romskie.