9 października 2018

Projekt z ZUS dla szkół gimnazjalnych i podstawowych

Ubezpieczenia społeczne towarzyszą nam przez całe życie, choć nie zawsze to sobie uświadamiamy.
Jak budzić tę świadomość wśród młodzieży?

Zakład Ubezpieczeń Społecznych stworzył „Projekt z ZUS”. W trakcie realizacji projektu uczniowie poznają podstawy polskiego systemu ubezpieczeń społecznych, obowiązki jego uczestników oraz istotę solidaryzmu społecznego.

Proponujemy Państwu gotowy projekt powiązany z programem nauczania „Wiedzy
o społeczeństwie”, który pomoże młodzieży odnaleźć się w rzeczywistości społeczno – gospodarczej. Uczniowie przygotowują plakat, komiks lub film, który ma wyjaśnić, dlaczego ubezpieczenia społeczne są ważne. Zgłoszone prace biorą udział w konkursie.

Nauczyciele otrzymują bezpłatne materiały ze scenariuszem lekcji wprowadzającej, prezentacją i krótkim filmem. Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.zus.pl/edukacja

Zainteresowanych prosimy o kontakt:

– w Gorzowie Wielkopolskim z Panią Moniką Tomiczek telefonicznie: 95 7395 100 lub mailowo: monika.tomiczek@zus.pl

– w Zielonej Górze z Panią Agnieszką Kazoń telefonicznie: 68 329 45 40 lub mailowo: Agnieszka.Kazon@zus.pl