9 października 2014

Projekt Edukacyjny JUNIOR MEDIA

junior mediaJunior Media to przede wszystkim internetowa platforma do tworzenia gazet. To prosty system, który krok po kroku poprowadzi przez proces powstawania gazety. Gazety będą powstawały na szablonach prawdziwych dzienników regionalnych. Dzięki tej nowoczesnej platformie zrobienie szkolnej gazetki będzie proste jak nigdy.

rejestracja : ko-gorzow.edu.pl/konferencje

 

 

Wszystkie gazetki szkolne tworzone w systemie budowane są na makietach dzienników regionalnych. Dzięki temu gazetki będą miały podobny układ kolumn i czcionkę. Na pierwszej stronie, oprócz logotypu dziennika regionalnego, można zamieścić logo lub nazwę własnej gazetki.

Najlepsze gazetki szkolne będą drukowane w drukarni prasowej na gazetowym papierze. To jedyna okazja aby zobaczyć swoją szkolną gazetkę wyglądającą jak prawdziwa gazeta.

Druk gazetowy to nagroda w comiesięcznym konkursie JUNIOR W DRUKU. Co miesiąc nagradzonych będzie 50 najlepszych gazetek. Laureaci konkursu otrzymują po 250 egzemplarzy swojej gazetki, które dostarczamy do szkół. Wszystko bezpłatnie.

DLACZEGO WARTO WZIĄĆ UDZIAŁ W PROJEKCIE?

Gazetki stworzone na platformie Junior Media mogą być umieszczane na stronie www.juniormedia.pl jako e-gazeta, można je drukować na szkolnej drukarce lub zostaną wydrukowane w drukarni prasowej!
Junior Media to nie tylko zabawa, to również nauka dziennikarstwa. Uczestnicy programu mają możliwość uzyskania wskazówek od profesjonalnych dziennikarzy i reporterów, szanse na uczestnictwo w bezpłatnych warsztatach dziennikarskich oraz ciekawych konkursach.

Junior Media to także wiele konkursów z cennymi nagrodami – dla uczniów i nauczycieli.
Najlepsi i najbardziej aktywni młodzi redaktorzy są nagradzani. Na nich czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe, jak np.: dyktafony, aparaty fotograficzne.

Każda redakcja, która zrobi i opublikuje minimum trzy gazetki na platformie Junior Media, otrzyma zestaw profesjonalnych legitymacji prasowych JUNIOR MEDIA.

Udział w projekcie JUNIOR MEDIA jest całkowicie bezpłatny.

Zapraszamy do zapoznania się z projektem na stronie www.juniormedia.pl

 

rejestracja : ko-gorzow.edu.pl/konferencje