6 listopada 2023

Projekt dla nauczycieli „Lekcje nie z tej Ziemi”

Biuro Edukacji Kosmicznej ESERO-Polska Centrum Nauki Kopernik zachęca nauczyciel(k)i oraz edukatorów/ki, by poznali sylwetki ekspertów z sektora kosmicznego, zamieszczone na www ESERO. Wybrali jedną osobę a następnie zaprosili do klasy na spotkanie online w ramachLekcji nie z tej Ziemi!”.

 

Projekt jest skierowany do nauczycieli i edukatorów pracujących w szkołach podstawowych (klasy 4-8) oraz ponadpodstawowych (klasy 1-4), by przybliżać podopiecznym wiedzę z zakresu Kosmosu. Jeden nauczyciel/edukator może zgłosić jedną klasę lub grupę uczniowską na jednym poziomie nauczania. Maksymalna liczba uczestników jednej lekcji to 40 osób. Spotkania odbywają się w formule online. Każda lekcja trwa 45 minut i może odbyć się jako lekcja zdalna lub ekspert może pojawić się w klasie na telebimie. Wybór należy do nauczycieli i edukatorów.

Poznajcie już teraz sylwetki ekspertów i tematy lekcji, jakie mogą poprowadzić. Można wybrać jednego eksperta lub ekspertkę. Trzeba wypełnić formularz. Będzie aktywowany w dniu zapisów – 18.11.2023, od godz. 10.00 do 23.59.

O dostaniu się do programu zdecyduje kolejność zgłoszeń. Szczegóły dotyczące projektu na stronie Lekcje nie z tej Ziemi