16 maja 2024

Program PFRON pt. Samodzielność –Aktywność-Mobilność „Mieszkanie dla młodych” oraz „Rehabilitacja 25 plus”

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych – Oddział Lubuski informuje o realizacji programu Samodzielność-Aktywność-Mobilność „Mieszkanie dla Absolwenta”, który skierowany jest do osób z niepełnosprawnościami – absolwentów szkół. Program umożliwia otrzymanie dofinansowania do wynajmu mieszkania lub domu przez okres 5 lat.

Szczegóły programu „Mieszkanie dla Absolwenta” można znaleźć w załączonej ulotce.

PFRON – Oddział Lubuski informuje również o tym, że do 7 czerwca 2024 r. trwa nabór wniosków na realizację programu „Rehabilitacja 25 plus” w roku szkolnym 2024/2025.

„Rehabilitacja 25 plus” to program dla absolwentów placówek oświatowych kształcenia specjalnego i zawodowego skierowany do uczniów z niepełnosprawnościami, którzy w ciągu ostatnich 3 lat ukończyli naukę w tych placówkach.

Celem programu jest zapewnienie absolwentom ciągłości działań terapeutycznych, aby utrzymać samodzielność i niezależność w życiu społecznym, a także przygotować ich do pracy i aktywności zawodowej.

W roku szkolnym 2024/2025 programu stawka osobowa przypadającą na jednego beneficjenta programu miesięcznie będzie wynosić 3.200,00 zł.

W przypadku pytań lub wątpliwości zapraszam Państwa do kontaktu z Centrum Informacyjno-Doradczym dla osób z niepełnosprawnością przy Oddziale PFRON w Zielonej Górze pod nr tel. 68 422 78 07 lub 25, e-mail: cidon.lubuskie@pfron.org.pl

ulotka mieszkanie dla absolwenta
Data: 2024-05-16, rozmiar: 229 KB