24 stycznia 2017

Program badań przesiewowych słuchu u dzieci ze szkół podstawowych położonych w gminach wiejskich.

logo koW roku szkolnym 2016/2017 realizowany jest Program badań przesiewowych słuchu u dzieci ze szkół podstawowych położonych w gminach wiejskich. Drugi etap Programu obejmie 8 województw Polski zachodniej.

Realizacja badań przesiewowych słuchu na terenie województwa lubuskiego zaplanowana jest w okresie od marca do czerwca 2017 r. W wyznaczonych terminach (uzgodnionych z dyrektorami szkół) na terenie szkoły będą przebywać osoby wykonujące badania, tzw. „badacze”. Ich zadaniem będzie wykonanie badań przesiewowych słuchu u dzieci, których rodzice/opiekunowie wyrażą na nie pisemną zgodę. Badania audiometryczne są bezpłatne i nieinwazyjne.

Informacje o programie są dostępne na stronie Stowarzyszenia Przyjaciół Osób Niesłyszących i Niedosłyszących „Człowiek-Człowiekowi” www.sponin.org.pl.