29 maja 2024

Otwarty Urząd – Dzień Dziecka w Kuratorium Oświaty i w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim

Z okazji Dnia Dziecka 29 maja 2024 roku w Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wielkopolskim oraz Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim odbyła się impreza pn. „Otwarty Urząd”. Odwiedziło nas 24 dzieci wraz z nauczycielkami z Niepublicznej Szkoły Podstawowej „EDUSTATION” w Maszewie oraz Szkoły Podstawowej nr 21 im. Orląt Lwowskich w Gorzowie Wlkp.

Na początku dzieci zostały przywitane przez Lubuskiego Kuratora Oświaty Pana Mariusza Biniewskiego, który zapoznał je z zadaniami Urzędu. Następnie wzięły udział w zabawach zręcznościowo-spostrzegawczych, np. gra w kręgle, znajdź różnicę. Dzieci świetnie poradziły sobie z każdą konkurencją i w nagrodę otrzymały dyplomy wraz z upominkami.
Po zakończeniu wizyty w Kuratorium goście udali się do siedziby Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego, skąd podziwiały panoramę Gorzowa. Wszystkie dzieci mogły usiąść na fotelu Wojewody Lubuskiego Pana Marka Cebuli. Na koniec zaprezentowano działanie numeru alarmowego 112!
Dziękujemy za odwiedziny!