15 maja 2024

Okrągły stół o prawach dziecka i prawach ucznia – zaproszenie

Wojewoda Lubuski Pan Marek Cebula wraz z Lubuskim Kuratorem Oświaty Panem Mariuszem Biniewskim organizują „Okrągły stół o prawach dziecka i prawach ucznia”, którego tematem będą prawa dziecka i prawa ucznia. Wydarzenie zostało objęte Patronatem Honorowym Rzecznika Praw Dziecka Pani Moniki Horny-Cieślak. Jego celem głównym jest rozpowszechnienie wiedzy wśród młodzieży szkolnej o prawach dziecka oraz prawach i obowiązkach ucznia.

Wydarzenie skierowane jest do zainteresowanych tematyką uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych oraz uczniów klas 1 i 2 szkół ponadpodstawowych województwa lubuskiego.

Spotkanie odbędzie się 3 czerwca 2024 r. w godz. 12:00 – 14:00 w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim w Gorzowie Wielkopolskim, ul. Jagiellończyka 8, 66-400 Gorzów Wielkopolski, sala 101.

W programie przewidziana jest prezentacja stanowisk ekspertów dotyczących praw dziecka i praw ucznia oraz czynny udział uczniów poprzez zadawanie pytań i wyrażanie opinii.

Zgłoszenie do udziału w wydarzeniu odbywa się elektronicznie poprzez formularz Google, do którego link zamieszczony jest poniżej. Liczba miejsc jest ograniczona. Prosimy o zgłoszenie dwóch uczniów wraz z opiekunem. Link będzie aktywny do 24 maja 2024 r. do godz. 12:00.

Organizatorzy nie pokrywają kosztów przejazdu.

Link do zapisów:

Agenda spotkania