26 października 2018

Niepodległa do Hymnu

Szanowni Państwo,

w związku ze zbliżającą się datą 11 listopada – jedną z najważniejszych w naszej historii – Biuro Programu „Niepodległa” zaprasza do współtworzenia wyjątkowej akcji: „Niepodległa do Hymnu”. Jest to inicjatywa, której podstawowym celem jest zaangażowanie Polek
i Polaków do wspólnego zaśpiewania hymnu 11 listopada dokładnie o godzinie 12:00.

Do akcji zaproszone są zarówno najważniejsze instytucje państwowe, jak i najmniejsze społeczności lokalne.

O godz. 12:00 podczas oficjalnych obchodów na Placu Józefa Piłsudskiego w Warszawie do hymnu staną przedstawiciele Państwa. O tej samej godzinie stacje radiowe w całej Polsce wyemitują hymn naszego Państwa, tak by każdy Polak mógł się dołączyć do wspólnego śpiewania.

Serdecznie zapraszamy Państwa do dołączenia do akcji „Niepodległa do Hymnu”.

Zachęcamy do zarezerwowania w programie oficjalnych uroczystości albo mniej oficjalnych spotkań, które Państwo przygotowujecie, kilku minut w samo południe na odśpiewanie hymnu, a także zaproszenia na to wydarzenie społeczności lokalnej i sympatyków.

Do akcji można dołączyć wypełniając formularz na stronie https://niepodlegla.gov.pl/dodaj-wydarzenie/ i wśród rodzajów wydarzenia wybierając akcję „Niepodległa do hymnu”. Ważne jest podanie dokładnej lokalizacji, by wiadomo było, gdzie można się spotkać (np. plac przed wejściem do muzeum, rynek miejski, itp.).

 

Spot dotyczący akcji: https://www.youtube.com/watch?v=vylb9grMioc

Załączniki

plakat
Data: 2018-10-26, rozmiar: 7 MB