16 września 2013

Muuvit – Ruszaj się z klasą!

muuvit polskaSzanowni Państwo,

chcielibyśmy zachęcić Państwa do zapoznania się z informacją na temat programu edukacyjnego skierowanego do nauczycieli „Muuvit – Ruszaj się z klasą”. Program ten jest współfinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki i został stworzony z myślą o wszystkich pedagogach, którzy chcą urozmaicić prowadzone przez siebie zajęcia. Udział w nim jest bezpłatny, a nauczyciele zyskują materiały do realizowania ciekawych i niecodziennych scenariuszy lekcji.

 

Mamy nadzieję, że projekt okaże się dla Państwa interesujący i zdecydują się Państwo na przekazanie nauczycielom informacji o nim za pośrednictwem strony internetowej, newslettera, czy też innych preferowanych przez Państwa form komunikacji. W załączeniu przesyłamy informację o projekcie „Muuvit – Ruszaj się z klasą”. 

Materiał wideo promujący program: Youtube.pl / Facebook.com/MuuvitPolska

 

 


Ciekawsze lekcje, mnóstwo dobrej zabawy i pomysłów na urozmaicenie zajęć. Do tego dużo ruchu i wirtualne zwiedzanie Europy. A wszystko dzięki „Muuvit – Ruszaj się z klasą”! Już dziś możesz zarejestrować się na stronie internetowej i rozpocząć Przygodę!

 

 

Tylko od Was zależy, w jaki sposób włączycie program Muuvit do swojego programu nauczania. Prowadzisz lekcje przyrody? Możesz uczyć dzieci korzystania z mapy oraz pokazać różne europejskie kraje. Jesteś matematykiem? Muuvit to idealny sposób na fajną naukę liczenia. Podczas wychowania fizycznego możesz dzięki materiałom dydaktycznym zachęcić dzieci do aktywności. Przygoda Muuvit pozwala też na poznanie różnych krajów, kultur i języków.

 

Dodatkowo jako klasa, możecie rywalizować z innymi szkołami z całej Europy, oraz tworzyć z nimi krajowe lub międzynarodowe zespoły. Do realizacji Przygody otrzymacie komplet materiałów, które umożliwią Wam oraz rodzicom Waszych uczniów, poznanie zasad działania aplikacji Muuvit.

 

Na czym polega program Muuvit? Grupa uczniów podejmując aktywność fizyczną zbiera punkty (1 pkt. za każde 10 min dowolnego ruchu – jazda rowerem, spacer do szkoły), które po zsumowaniu pozwalają na odbycie wirtualnej podróży dookoła świata. O nowych miejscach dzieci dowiadują się od nauczycieli bądź rodziców. Dla każdej ze stron udział w projekcie „Muuvit – Ruszaj się z klasą” jest szansą na nawiązanie współpracy z nowymi osobami, wymianę doświadczeń, czy poszerzenie oferty.

 

Udział w programie Muuvit jest całkowicie bezpłatny. Wystarczy zarejestrować klasę i sumować punkty zdobywane przez dzieci.

 

Rejestracji można dokonać na stronie internetowej projektu:

http://respectyourhealth.eu/pl/frontend/show_muuvit/

 

Dodatkowe informacje – na temat programu oraz rejestracji znajdą Państwo w prezentacji: https://www.dropbox.com/s/ktv1s87swj42pnv/Muuvit.pdf

 

Zachęcamy do polubienia profilu na facebook’u: https://www.facebook.com/MuuvitPolska

 

Materiał wideo promujący program: https://www.youtube.com/watch?v=VkuSdNBjx9Q