19 grudnia 2023

Młodzież CKZiU Technikum nr 1 im. Stanisława Staszica w Międzyrzeczu w odwiedzinach u swoich kolegów z partnerskiej szkoły w Berlinie

Dnia 1 grudnia 2023 r. młodzież CKZiU Technikum nr 1 im. Stanisława Staszica w Międzyrzeczu wyjechała w odwiedziny do swoich kolegów z partnerskiej szkoły do Berlina. Robert Jungk Oberschule jest szkołą europejską w dzielnicy Charlottenburg w stolicy Niemiec. Z młodzieżą z klas 11 i 12 z tej szkoły poznaliśmy się w maju 2023r. w Międzynarodowym Domu Spotkań w Morawie, gdzie braliśmy udział w tygodniowym projekcie wspieranym przez PNWM.

Nasza grudniowa wizyta miała na celu odwiedziny w szkole, zwiedzanie pomieszczeń, klas, udział w lekcjach, wspólne wyjście na Jarmark Bożonarodzeniowy oraz planowanie kolejnych spotkań wiosną 2024r. Nic tak nie rozwija i nie poszerza horyzontów życiowych jak podróże. Powiedzenie, że podróże kształcą jest bardzo prawdziwe. Dzięki nim otwierają nam się oczy na to co dookoła i w zasięgu naszych możliwości. Pokazują nam one również jak ważna jest nauka języków obcych, by móc zbliżyć się do Europy, uczynić świat mniejszym i mieć go u swoich stóp.